راهکارها

7 روش برای ایمن نگه داشتن تلفن همراه

راه‌هایی برای حفظ امنیت تلفن همراه:

1-برای حفظ امنیت تلفن همراه یک آنتی ویروس به‌روز و قدرتمند نصب کنید

هیچ چیز به اندازه داشتن یک آنتی ویروس موبایل به روز و قدرتمند نمی تواند امنیت گوشی شما را تضمین کند. راه‌هایی برای حفظ امنیت تلفن همراه وجود دارد. بنابراین پیش از هر کاری،برای خرید آنتی ویروس به سایت آنتی ویروس پلاس مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که آنتی ویروس های رایگان و کرک شده،نه تنها نمی توانند از تلفن همراه شما حفاظت کنند بلکه بعضی از آنها حامل ویروس و بدافزار می باشند.

2-رمز عبور تلفن همراه خود را به طور مرتب تغییر دهید

یکی از راه‌‌های حفظ امنیت تلفن همراه خط دفاعی در برابر کسانی  است که قصد دارند داده های های شخصی شما را ببینند یا سرقت کنند. مطمئن شوید هر بار، رمز عبورتان را به طور گسترده تغییر می دهید و تنها به تغییر یک عدد یا حرف اکتفا نکنید. در بیشتر گوشی ها، می توانید از رمز های عبور پیچیده یا پیشرفته استفاده کنید. این موضوع علاوه بر ارقام، می توانند شامل حروف و علائم نیز باشند.

3-در صورت امکان، از حسگر اثر انگشت استفاده کنید

اگرچه هنوز هم برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی، به رمز عبور نیز احتیاج دارید، اما در صورت امکان، استفاده از حسگر اثر انگشت برای پرداخت و کار‌های دیگر توصیه می شود.

 

finger print security

 

 

4-از مرورگر‌های ایمن استفاده کنید

شاید استفاده از مرورگر‌های شخص ثالث مانند Tor یا Dolphin وسوسه کننده به نظر برسد. اما همگام سازی حساب کاربری کروم، Safari و فایرفاکس بین تلفن همراه و کامپیوتر شما از نیاز به وارد کردن مجدد رمز های عبور جلوگیری میکند. همچنین گوشی هوشمند شما را در برابر وب سایت های نا‌امن محافظت خواهد کرد.

5-گوشی هوشمند و نرم افزار های آن را به موقع، به روز رسانی کنید

به محض قرار گرفتن به‌روز رسانی برای گوشی هوشمند شما، برای حفظ امنیت تلفن همراه در صورت امکان آن را اعمال کنید. فرقی نمی‌کند این به‌روز رسانی برای اپلیکیشن فیسبوک باشد یا کل سیستم عامل گوشی را تغییر دهد. بسیاری از به‌روز رسانی ها پَچ هایی هستند که برای برطرف کردن نقاط ضعف امنیتی ارائه می شوند. اعمال نکردن این به‌روز رسانی‌ها در نهایت موجب می شود که حفره‌های امنیتی در نرم افزار گوشی شما وجود داشته باشد که این امر گوشی تلفن همراه شما را در معرض خطر قرار می دهد.

6-برای حفظ امنیت تلفن همراه تنها از طریق پورت های USB مطمئن، شارژ کنید

این پورت های مطمئن شامل پورت های USB کامپیوتر شخصی و ماشین شما می شوند. پورت های USB که در مکان های عمومی قرار دارند، مثلا آن هایی که در کافی شاپ ها مشاهده می کنید، می توانند باعث لو رفتن اطلاعات شما شوند. از جیل برک کردن (یا روت کردن) گوشی یا نصب کردن اپلیکیشن‌ها بدون استفاده از اپ‌استور یا گوگل‌پلی خودداری کنید. آنتی ویروس آیفون و همچنین آنتی ویروس اندروید، دارای محافظ های امنیتی هستند که با جیل برک یا روت کردن دستگاه، می توان آن ها را دور زد. اما این کار گوشی شما را در معرض حملات و آلودگی هایی قرار می دهد که تا قبل از این غیرممکن بود. به طور مشابه، دانلود کردن اپلیکیشن ها از منابع غیر معتبر، احتمال نفوذ بدافزار ها را به شدت افزایش می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *