آموزش ها

بهترین آنتی‌ویروس برای اندروید

بهترین آنتی‌ویروس اندروید مهم‌ترین ابزار دفاعی برای حفاظت از سیستم شما در برابر بدافزارها به شمار می‌رود. آنتی‌ویروس اندروید یک نرم‌افزار است که برای تشخیص و مقابله با بدافزارها مانند ویروس‌ها، کرم‌ها و تروجان‌ها طراحی می شود. بهترین آنتی‌ویروس اندروید به این‌گونه بدافزارها حمله کرده و آن‌ها را حذف و یا اجرای آن‌ها را مسدود می‌کند.

عملکرد اصلی بهترین آنتی‌ویروس اندروید شامل موارد زیر است:

 • اسکن فایل‌ها و پوشه‌ها برای تشخیص و حذف بدافزارها
 • اسکن ایمیل‌ها برای تشخیص ضمیمه‌های مخرب
 • بلاک کردن یا حذف مستقیم بدافزارها
 • اسکن حافظه و دیسک‌های سخت برای تشخیص بدافزارها
 • به‌روزرسانی تعریف‌های آنتی‌ویروس به‌طور اتوماتیک

آیا به دنبال بهترین آنتی‌ویروس اندروید برای حفاظت از گوشی خود هستید؟

با توجه به اهمیت گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره، انتخاب بهترین آنتی‌ویروس اندروید اهمیت بسزایی دارد.

بسیاری از کاربران ممکن است فکر کنند نیازی به بهترین آنتی‌ویروس اندروید ندارند، اما واقعیت نشان می‌دهد که این نرم‌افزار می‌تواند لایه امنیتی اضافی برای دستگاه‌های اندرویدی فراهم کند.

برخلاف دستگاه‌های اپل، دستگاه‌های اندرویدی به دلیل کد منبع باز خود، نیازمند بهترین آنتی‌ویروس اندروید برای حفاظت در برابر بدافزارها هستند.

در نهایت، برای جلوگیری از ویروس‌ها و بدافزارهای مختلف، استفاده از بهترین آنتی‌ویروس اندروید توصیه می‌شود.

روزهایی که از موبایل فقط برای برقراری تماس یا ارسال پیامک استفاده می کردیم گذشته است. امروزه بیشتر کارها به گوشی های هوشمند ما متکی است. از رسانه های اجتماعی گرفته تا حساب های بانکی و از نگهداری اسناد گرفته تا ذخیره پیام های محرمانه، همه چیز در این گجت به اندازه کف دست نهفته است. اکنون، بسیاری از ما سوالاتی مانند این داریم که آیا باید دستگاه اندرویدی خود را با نرم افزار آنتی ویروس خارجی ایمن کنیم؟ خب در این مقاله پاسخ این سوال را می گیرید. 

گوشی های هوشمند اندروید

بسیاری از وظایف محاسباتی ما از سیستم دسکتاپ به تلفن یا تبلت تغییر کرده است. در بیشتر موارد گوشی های هوشمند و تبلت های اندرویدی نیازی به نصب بهترین آنتی‌ویروس اندروید ندارند. با این حال، به همان اندازه معتبر است که آنتی ویروس‌ با ویژگی‌های مفید می‌تواند یک لایه امنیتی اضافی ایجاد کند. 

هنگامی که شما هر دستگاه تلفن همراهی را انتخاب می کنید، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند قیمت، عملکرد، عملکرد، ظاهر و غیره. با این حال، هر زمان که در مورد عملکرد صحبت می کنیم، یک چیز نیاز به ارزیابی دارد و آن امنیت تلفن همراه است. . اگر در مورد اپل صحبت کنیم، سیستم عامل آن بر روی یک سیستم بسته اجرا می شود. این بدان معناست که توسعه دهندگان برنامه به کد منبع سیستم دسترسی ندارند. صاحبان دستگاه های iOS نیز قادر به تغییر هیچ کدی نیستند. این باعث می شود دستگاه های اپل ایمن شوند. 

در حالی که دستگاه‌های اندرویدی با کد منبع باز اجرا می شوند و به همین دلیل است که در مقایسه با دستگاه های iOS از امنیت کمتری برخوردار هستند. اجرای بر روی کد منبع باز به این معنی است که مالک می تواند تنظیمات را تغییر دهد تا آنها را مطابق با آن تنظیم کند. جدای از آن، اندروید نیز از توسعه دهندگان برنامه ها را تامین می کند. متأسفانه انجام این کار سیستم امنیتی دستگاه را شکننده و مستعد بدافزار می کند. 

 

چگونه دستگاه اندرویدی می تواند ویروس بگیرد؟ 

مانند رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های اندرویدی به ویروس‌های سنتی که خود را تکثیر می‌کنند آلوده نمی‌شوند، اما ممکن است بدافزارهای دیگری را دریافت کنند. این بدافزار برای دسترسی یا کنترل دستگاه شما بدون اجازه شما طراحی شده است. در ابتدا در سال 2018 یافت شد، یکی از بدافزارهای برجسته اندروید Triout است. این بدافزار در دستگاه اندروید پنهان می‌شود، سپس فعالیت‌های کاربر مانند ضبط تماس‌های تلفنی، ذخیره پیام‌های متنی و ردیابی مکان را ردیابی می‌کند.  

اکثر بدافزارها و ویروس های شناخته شده اندروید معمولاً در پشت برنامه های مشکوک نصب می شوند. اگرچه چنین برنامه‌هایی را در فروشگاه Google Play پیدا نخواهید کرد زیرا همه برنامه‌های موجود در آنجا توسط Play Protect تأیید شده‌اند. خوشبختانه اندروید به طور پیش‌فرض اجازه نصب برنامه‌ها از منابع ناشناخته را نمی‌دهد، بنابراین احتمال نصب هر برنامه مشکوکی بسیار کمتر است.  

با این حال، اگر برنامه ها را خارج از فروشگاه Google Play نیز نصب می کنید، بهتر است یک برنامه آنتی‌ویروس اندروید را نصب کنید تا دستگاه خود را ایمن نگه دارد. آنتی‌ویروس‌های اندروید زیادی وجود دارد مانند AVG ،Bitdefender ،Avast Mobile Security و غیره.

 

بهترین آنتی‌ویروس برای اندروید

چند نکته وجود دارد که باید برای اطمینان از ایمنی دستگاه خود در نظر بگیرید: 

 • به روز رسانی نرم افزار و امنیتی: مطمئن شوید که نرم افزار و امنیت خود را همیشه به روز نگه دارید. به روز رسانی نه تنها عملکرد دستگاه شما را افزایش می دهد، بلکه دستگاه شما را با جدیدترین ویژگی های امنیتی ایمن تر می کند.  
 • Safe Browsing: حالت مرور ایمن که در دستگاه های اندرویدی تعبیه شده و به صورت پیش فرض فعال است، در صورت ورود به سایت مشکوک به کاربر هشدار می دهد. مجدداً، برای کارکرد دقیق‌تر این ویژگی، باید Google Chrome  و دستگاه Android خود را همیشه به‌روزرسانی کنید. 
 • مجوز برای برنامه ها: جدا از هر دو ویژگی ذکر شده در بالا، یک ویژگی مجوز برنامه نیز وجود دارد که می توانید در منوی برنامه و اعلان مشاهده کنید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که ببینید کدام برنامه ها مجوز دسترسی به چه ویژگی های گوشی هوشمند شما را دارند.  

اینها موارد اساسی هستند که باید در نظر داشته باشید و تا حد امکان رعایت کنید تا از هر گونه آسیبی جلوگیری کنید. 

 

دلایل نیاز به آنتی‌ویروس اندروید:

اگرچه دستگاه اندرویدی تمام ویژگی‌های ایمنی ضروری را دارد، اما همچنان امنیت عمدتاً به نحوه استفاده شما از دستگاه بستگی دارد. به عنوان مثال، بیایید فعالیت های زیر را در دستگاه شما در نظر بگیریم:  

 • دانلود برنامه ها: اگر برنامه ها را فقط از Google Play نصب کنید، دستگاه شما بسیار ایمن است. با این حال، ممکن است این مورد برای همیشه نباشد. بنابراین، در این صورت، افزودن یک آنتی ویروس اندروید یک لایه امنیتی اضافی را فراهم می کند. 
 • روت کردن گوشی: بسیاری از کاربران به دلایل مختلف دوست دارند از یک دستگاه روت شده استفاده کنند. روت کردن دستگاه نیز به آنها آزادی می دهد. با این حال، این خطر حمله تهدید را افزایش می دهد و امنیت را کاهش می دهد. در این شرایط، اسکن ویروس اندروید می تواند مفید باشد. 
 • استفاده از تلفن برای محل کار: اگر از تلفن خود برای محل کار استفاده می کنید، اطلاعات حساس زیادی مانند ایمیل های محرمانه، گذرواژه ها و جزئیات بانکی را ذخیره می کنید که در صورت هک شدن، از دست دادن آنها بسیار پرهزینه خواهد بود. بنابراین، در این صورت، نرم افزار آنتی ویروس اندروید می تواند کمک بزرگی باشد. 
 • دستگاه های گم شده یا دزدیده شده: اگر مستعد گم شدن دستگاه خود هستید و نمی خواهید شخص دیگری تمام اطلاعات شما را پیدا کند، می توانید با آنتی ویروس اندروید از دستگاه خود محافظت کنید. در کنار ارائه حفاظت، همچنین می تواند تلفن شما را بیابد یا در صورت نیاز هرگونه اطلاعات محرمانه را از راه دور پاک کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *