در حال انتقال به بانک ... processing...

ویروس، تروجان و بد افزار چیست؟

02 اسفند 1398 | 20:55 بلاگ
ویروس، تروجان و بد افزار چیست؟
ویروس، تروجان و بد افزار چیست؟

 

بدافزار چیست؟

 

کلمه­ Malware مختصر malicious software است. بدافزار نرم‌افزاری است که توسط مهاجمان سایبری با هدف تخریب یا دسترسی به کامپیوتر یا اینترنت، کدنویسی شده و اغلب حین بی­ توجهی قربانی اتفاق می­ افتند.  اصولاً بدافزارها را با ویروس کامپیوتری می‌شناسند؛ هر چند تفاوت فاحشی بین انواع بدافزار وجود دارد.

 

ویروس کامپیوتری چیست؟

 

ویروس یک کد یا نرم‌افزار است که می‌تواند خودش را در سیستم‌های مختلف کپی کند. این نام با اهداف مخرب آن مانند از بین بردن یا آسیب زدن به اطلاعات نیز مرتبط است.

در حالی که بدافزارها تکامل یافته اند تا بسیار متنوع‌تر از ویروس‌های کامپیوتری باشند، ویروس‌های شناخته شده‌تری مثل کرم کانفیکر که پانزده سال پیش ساخته شد همچنان وجود دارند و می‌توانند به سیستم‌های قدیمی‌تر آسیب بزنند.

 

تروجان چیست؟

 

یکی از معروف‌ترین انواع بدافزار اسب تروجان  است. یک نوع از نرم افزارهای مخرب که اغلب خود را به عنوان یک ابزار قابل اعتماد که کاربر را به نصب آن ترغیب می کند، پنهان می‌کند تا بتواند اهداف مخرب خود را انجام دهد.همانطور که مشخص است، اسم آن از داستان باستانی تروی و یونانیانی که داخل اسبی چوبی پنهان شدند و اذعان داشتند هدیه‌ای برای تروی است، می‌آید.

 

 

ویروس ها رو شکست دهید

 

در حال حاضر،ساده ترین،کم ریسک ترین و البته ارزان ترین روش مقابله با ویروس ها و بدافزار ها استفاده از آنتی ویروس های اورجینال می باشد که قادرند در کسری از ثانیه ویروس ها را تشخیص داده و حذف کنند.یکی از بهترین گزینه ها برای حفاظت از رایانه و تلفن همراه شما،محصولات امنیتی بیت دینفدر می باشند که می توانید لایسنس اورجینال این آنتی ویروس ها را از فروشگاه اینترنتی آنتی ویروس پلاس خریداری کنید.لازم به ذکر است که آنتی ویروس پلاس نماینده و پارتنر رسمی بیت دیفندر در ایران می باشد.


دسته‌های بلاگ