در حال انتقال به بانک ... processing...

چه کسی از مودم وای فای من استفاده می کند؟

02 اسفند 1398 | 20:11 بلاگ
چه کسی از مودم وای فای من استفاده می کند؟
چه کسی از مودم وای فای من استفاده می کند؟

 

دلیل های زیادی وجود دارد که چرا ارتباط وای فای دستگاه اندرویدی شما کند است. اما شاید برخی  افرادی بی اجازه و بدون اطلاع شما به مودم وای فای شما دسترسی پیدا کرده و از اینترنت آن استفاده نمایند. اگر چنین اتفاقی بیفتد شما هیچ گاه متوجه آن نخواهید شد در ادامه با ما همراه باشید تا کسانی را که بدون اجازه از وای فای شما استفاده می کنند را پیدا کنیم.

 

ابتدا اپلیکیشن fing که مخصوص کنترل شبکه وای فای است را از گوگل پلی و یا کافه بازار دانلود کنبد.

 

بعد از دانلود و نصب نرم افزار مربوطه آن را باز کنید بعد از باز شدن نرم افزار در صفحه اولیه آن شما نام شبکه وای فای خود را روی صفحه می بینید همچنین دکمه های refresh و Setting را هم در این صفحه می توانید مشاهده کنید. در پنجره Refresh شما می توانید تمامی دستگاه هایی را که به شبکه وای فای تان متصل هستند را ببینید. در واقع لیستی از کامپیوترها و گوشی های هوشمند همراه با سرعت آنها در این پنجره نمایش داده می شود.

هر دستگاهی که به مودم شما متصل می شود دارای گزینه های مختلفی است این گزینه ها شامل ارسال ping یا سیگنال روی شبکه، گزارشات و ثبت وقایعی از زمان اتصال و یا قطع اتصال هستند.

برای بلاک کردن یک دستگاه باید آدرس مک دستگاه را داشته باشید بنابراین از لیست سمت چپ روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و مک آدرس مربوط به آن را کپی کنید.

 

و در پایان کافیست وارد تنظیمات مودم خود شده و مک آدرس دستگاهی که به آن مشکوک هستید را پیدا کرده و بلاک کنید.


دسته‌های بلاگ