آنتی‌ ویروس اندروید

آنتی ویروس اندروید

آنتی‌ ویروس اندروید چیست؟

آنتی‌ ویروس اندروید یک نرم افزار آنتی‌ویروس برای شناسایی، مسدود کردن و حذف انواع تهدیدات برای یک دستگاه استفاده می شود. این تهدیدها ممکن است شامل ویروس‌ها، بدافزارها، جاسوس‌افزارها، bloatware و غیره باشند که می‌توانند از طریق وب‌سایت‌ها، پیوندها یا برنامه‌های مخرب وارد دستگاه شما شوند.
از آنجایی که ما در عصری زندگی می کنیم که تقریباً تمام وظایف مهم ما از طریق تلفن های هوشمند انجام می شود، بسیار مهم است که نرم افزاری داشته باشیم که بتواند اطلاعات شخصی ما (از جمله رمز عبور، جزئیات مالی و غیره) را در برابر سوء استفاده توسط افراد بد فکر محافظت کند.
اندرویدها را می توان هک کرد و حتی شخصی می تواند از طریق دوربین یا میکروفون شما از شما جاسوسی کند و حتی اطلاعات محرمانه شما را بدزدد. نرم افزار آنتی ویروس علاوه بر ایجاد امنیت دستگاه شما در برابر ویروس ها، ابزاری را نیز در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت سرقت ، دستگاه خود را پیدا کنید آن را از راه دور قفل یا فرمت کنید و مواردی دیگر ،بازار جهانی ضد بدافزار موبایل در سال 2020 ارزش 4.50 میلیارد دلار داشت و انتظار می‌رود تا سال 2026 به 12.40 میلیارد دلار برسد در حالی که از سال 2020 تا 2026 با CAGR (نرخ رشد سالانه ترکیبی) 18.4 درصد رشد می‌کند.

آیا گوشی‌های اندرویدی به آنتی‌ویروس نیاز دارند ؟

از آنجایی که بسیاری از کارهای مهم ما از جمله نقل و انتقالات مالی از طریق تلفن‌های ما انجام می شود، حفظ امنیت اطلاعات بسیار مهم است.
یک ویروس می تواند به فایل های مهم شما آسیب برساند و حتی می تواند بر حرکات شما نظارت داشته باشد. بنابراین، دریافت آنتی‌ویروس برای تلفن اندرویدی شما امر ضروری است .

بهترین آنتی‌‌ویروس اندروید 

هر چند Google Play Protect برنامه‌ها، بدافزارهای ناخواسته را از دستگاه شما دور نگه می‌دارد. هر از چند گاهی برنامه ها را بررسی می کند و حتی ابزارهای ضد سرقت و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.
Bitdefender به دلیل قابلیت استفاده ، بهترین آنتی‌ویروس موبایل برای اندروید است، اما در مقایسه با جایگزین‌هایش، امکانات رایگان کمتری ارائه می‌دهد. بنابراین بهترین برنامه آنتی‌ویروس رایگان برای اندروید شامل  Avira ،Kaspersky Mobile Antivirus و Avast Mobile Security است. تلفن های اندرویدی به شما محافظت از ویروس رایگان و داخلی می‌دهند.

علائم ویروسی بودن و هک شدن تلفن همراه

  • تلفن شما کند کار می کند .
  • باز شدن برنامه‌ها بیشتر از حد طول می کشد .
  • باتری سریع خالی می شود .
  • نمایش تبلیغات پاپ آپ زیاد
  • مخاطبینی از طرف شما دریافت می کنند که شما ارسال نکرده‌اید.
  • متوجه می شوید که دستگاه شما روت شده است.
  • برگشت صدا در تماس وجود دارد.
  • متوجه برنامه‌هایی روی دستگاه خود می‌شوید که نصب نکرده‌اید ( این می‌تواند نشانه‌ای مهم باشد زیرا یک هکر برای روت کردن آن باید یک برنامه را روی دستگاه شما نصب کند ).

توجه داشته باشید که تبلیغ‌کنندگان اغلب از پاپ‌آپ‌های «دستگاه شما آلوده است» استفاده می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که روی آنها کلیک کنید که این پاپ آپ ها می تواند بدافزار یا فیشینگ باشند که شما را متقاعد می کنند از آن صفحه وب دیدن کنید.

بررسی آنتی‌ویروس‌های اندروید

TotalAV Antivirus

آنتی ویروس TotalAV یک ابزار فوق العاده حفاظت از آنتی ویروس برای طیف گسترده ای از دستگاه هایی است که بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا می شوند. این نرم افزار با نظارت دائمی بر دانلودها ، فایل های اجرایی و فایل های شما  ، تهدیدهایی که می توانند به سیستم شما آسیب برسانند را حذف می کنند .

آنتی‌ویروس TotalAV خود را به طور خودکار و به طور منظم به روز می کند تا مطمئن شود که می تواند انواع بدافزارها و تهدیدات ویروس را از بین ببرد.
این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا با تنظیم اسکن های برنامه ریزی شده، حفاظت از سیستم خود را خودکار کنند. جدا از این، آنتی‌ویروس TotalAV در مسدود کردن تبلیغات نیز خوب است.
آنتی ویروس TotalAV یک ابزار آنتی‌ویروس با ویژگی های زیاد است که نه تنها می تواند از دستگاه های اندرویدی بلکه سیستم هایی که بر روی سایر سیستم عامل ها کار می کنند نیز محافظت کند. اگر می خواهید از این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید، به شما این امکان را می دهد که اسکن اولیه سیستم خود را انجام دهید.

Bitdefender Mobile Security

Bitdefender Mobile Security بهترین برنامه آنتی‌ویروس برای گوشی های هوشمند اندرویدی است. از دستگاه اندرویدی شما در برابر هرگونه بدافزار یا ویروس محافظت می کند و در عین حال کمترین تأثیر را بر باتری دستگاه شما می گذارد.

از ویژگی های برتر این آنتی‌ویروس می توان به دارا بودن یک VPN امن برای گشتن در اینترنت ، قفل کردن تلفن همراه شما در صورت دزدیدن و یا گم شدن، تاثیری برعملکرد باتری ندارد، مراقبت از حریم خصوصی حساب شما، کارکرد روی اندروید5 و بالاتر می‌باشد .
این برنامه مقرون به صرفه است و به شدت توصیه می شود. یک نسخه رایگان نیز در دسترس است، اما جایگزین های آن طیف بهتری از ویژگی ها را با برنامه های رایگان خود ارائه می دهند.

Norton Mobile Security

Norton Mobile Security بهترین آنتی‌ویروس برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. این دستگاه شما را در برابر تهدیدات محافظت می کند، امنیت را در برابر جرایم سایبری و شبکه های خطرناک Wi-Fi ایجاد می کند و هنگام مرور اینترنت از شما محافظت می کند.
از ویژگی‌های این آنتی‌ویروس می توان به اطلاع به شما در صورت اتصال به شبکه وای فای غیرقابل، شناسایی وب سایت های مخرب و غیره اشاره کرد. Norton Mobile Security یک راه حل مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای امنیت دستگاه های تلفن همراه اندروید شما است. این آنتی‌ویروس اندروید برنده جایزه برای استفاده شخصی به شدت توصیه می شود.

Avast Mobile Security

Avast Mobile Security یک نرم افزار آنتی‌ویروس محبوب، سبک و قدرتمند است که امنیت رایگان را برای گوشی های اندرویدی فراهم می کند. هدف این برنامه آنتی ویروس حفظ حریم خصوصی، امنیت و عملکرد دستگاه اندرویدی شماست.
از ویژگی‌های مهم آن می توان به شناسایی برنامه های مخرب، محافظت در برابر تهدید های اینترنت، بررسی میزان امنیت شبکه wifi، اشتراک گذاری برنامه با حداقل 10 برنامه دیگر،Avast Mobile Security با امتیاز 4.7 از 5 در فروشگاه Google Play  است که بهترین آنتی‌ویروس رایگان برای گوشی‌های اندرویدی می‌باشد .

Kaspersky Mobile Antivirus

Kaspersky امنیت موبایل را برای دستگاه‌های اندرویدی فراهم می کند. به شما آنتی‌ویروس و ابزارهایی برای محافظت از حریم خصوصی و هویت شما را ارائه می دهد، این نرم افزار بر روی هوش مصنوعی کار می کند تا به طور مداوم تهدیدات احتمالی دستگاه شما را شناسایی و مسدود کند.
از ویژگی های برتر آن می توان به پاک کننده اطلاعات گوشی همراه بعد از دزیده شدن ، شناسایی برنامه هایی جاسوسی در زمینه تماس و پیام ، اطلاع رسانی به شما در مورد URL های نامطمئن، شناسایی و قرنطینه برنامه های مخرب، اسکن خودکار برنامه ها و غیره .
Kaspersky به شدت توصیه می شود و بهترین برنامه آنتی ویروس برای اندروید است. با قیمت مقرون به صرفه، ابزارهایی برای محافظت در برابر سرقت، جرایم سایبری، وب سایت های مخرب، پیوندها یا برنامه ها و موارد دیگر دریافت می کنید.

AVG Antivirus Free

AVG Antivirus Free بهترین آنتی‌ویروس رایگان برای اندروید است. آنها همچنین برخی از ویژگی های پولی را ارائه می دهند که می توانند به صورت رایگان به مدت 30 روز از آنها استفاده کنند.
این نرم افزار از دستگاه اندرویدی شما در برابر ویروس ها و سرقت محافظت می کند. شما همچنین ابزارهایی برای محافظت از حریم خصوصی خود با قفل کردن برنامه های خود با رمز عبور دریافت می کنید.
از ویژگی های آن می توان به پیدا کردن گوشی وقتی سرقت شد ، قفل برنامه های گوشی با رمز ، عکس گرفتن از شخصی که سه بار رمز عبور شما را نادرست وارد کند و ارسال زمان و مکان وقوع برای شما، در صورت تعویض سیم کارت دستگاه شما را به صورت خودکار قفل می کند، هنگامی که سیم کارت جایگزین می شود، به طور خودکار دستگاه شما را قفل می کند.
از دستگاه شما در برابر ویروس‌ها، بدافزارها، نرم‌افزارهای جاسوسی، برنامه‌ها و تنظیمات ناامن، تماس‌گیرندگان ناخواسته و سایر تهدیدات نامطلوب محافظت می‌کند.
دارا بودن بیش از 100 میلیون دانلود، خود گویای چیزهای زیادی در مورد این آنتی‌ویروس برای اندروید است. ویژگی‌های رایگان دلپذیر مانند تله‌دوربین، که تصویر شخصی را که سعی می کند قفل دستگاه را باز کند میگیرد چیزی استثنایی است.

Trend Micro Mobile Security

Trend Micro یک راه حل امنیتی اینترنت 30 ساله است. آنها راه حل هایی برایWindows، Mac، Android،iOS و Chromebook ارائه می دهند. شما می توانید یک راه حل خانگی یا تجاری را انتخاب کنید. آنتی ویروس به صورت رایگان در دسترس است. برای ویژگی‌های اضافی می‌توانید به برنامه پولی بروید.
از ویژگی های برتر آن می توان به بهبود بهینه سازی عملکرد تلفن همراه ، دارای شبکه هوشمند مبتنی بر cloud برای جلوگیری از نفوذ تهدیدات، حفاظت از دستگاه شما در قبال بدافزار های جاسوسی، کارکرد روی اندروید 4.1 یا بالاتر و iOS 11 یا بالاتر  و غیره. Trend Micro Mobile Security ابزارهای آنتی ویروس رایگان برای شناسایی و رفع ویروس ها و سایر تهدیدات دستگاه شما را در اختیار شما قرار می دهد.

هیچ محصولی یافت نشد.