آنتی ویروس دسکتاپ

آنتی ویروس دسکتاپ

آنتی ویروس دسکتاپ چیست؟

آنتی ویروس دسکتاپ هر نقطه ضعفی را که در سیستم کامپیوتری یافت می شود شناسایی و تصحیح می کند. عملکرد اصلی یک آنتی ویروس اسکن، شناسایی، جلوگیری و حذف هر گونه تهدید وجودی برای سیستم کامپیوتری است.

هر روز بدافزارهای جدید و سایر تهدیدات آنلاین ظاهر می شوند. آنتی ویروس ها هر روز بیش از 350000 قطعه جدید بدافزار و برنامه‌های بالقوه ناخواسته (PUA) را ثبت می‌کند.
بدافزارها بیشتر از PUA ها مشکل ساز هستند و 90 درصد از کل تهدیدات را در سال 2020 در مقابل 12 درصد از PUA ها تشکیل می دهند. برخی از انواع دستگاه ها بیشتر از سایرین به آن نیاز دارند.

تنها سیستم عاملی که شما مطلقاً نیازی به نصب نرم افزار آنتی ویروس ندارید، آیفون است. با این حال، ویندوز، macOS و اندروید هنوز به نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارند.

همانطور که گفته شد ، برخی از سیستم‌عامل‌ها بسیار بیشتر از سایرین در برابر ویروس‌ها مستعد هستند و ویندوز در اولویت قرار دارد.
به گفته ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) 87 درصد از باج افزارها رایانه های ویندوزی را هدف قرار داده اند.

به طور مشابه ، داده‌های AV-Test نشان داد که دستگاه‌های ویندوزی بیشترین بدافزار جدید و PUA جدید را در تمام سال‌های 2020 و ژانویه 2021 داشتند و پس از آن اندرویدها و سپس مک‌ها قرار گرفتند.
نرم افزار آنتی ویروس دستگاه های شما را از نظر ویروس ها، بدافزارها و سایر تهدیدات سایبری اسکن می کند. اگر چیز مخربی را شناسایی کند، فایلها را قرنطینه کرده و حذف می کند.

اگرچه ممکن است شاید برخی از دستگاه‌ها محافظت داخلی در برابر ویروس‌ها داشته باشند، استفاده از نرم‌افزار آنتی ویروس چه رایگان و چه پولی یک ضرورت است.

 

ویژگی های اصلی  آنتی ویروس:

اصول اولیه ای که هر آنتی ویروس در نرم افزار خود گنجانده است عبارتند از :

تشخیص مبتنی بر رفتار :

تشخیص مبتنی بر رفتار به این معنی است که نرم‌افزار می‌تواند ویروس‌ها و بدافزارها را حتی اگر قبلاً در پایگاه‌های داده موجود نباشند را پیدا کند.

اسکن ها :

اکثر نرم افزارها اسکن های برحسب نیاز و بدون دسترسی هستند و می توانید آنها را برنامه ریزی کنید، به طور مداوم در حال اجرا باشند یا هر زمان که مایل بودید اجرا شوند.

قرنطینه و حذف ویروس :

اگر نرم افزار ویروسی را شناسایی کند ، آن را نگه می دارد تا نتواند بقیه دستگاه شما را آلوده کند و آن را به طور کامل حذف کند.

محافظت از مرور وب :

از ایمیل‌های فیشینگ گرفته تا وب‌سایت‌های مخرب ، نرم‌افزار آنتی‌ویروس از سیستم شما به‌صورت آنلاین از دستگاهتان محافظت می‌کند.

بسیاری از نرم افزارهای آنتی ویروس با سایر نرم افزارهای امنیتی دیجیتال همراه هستند مانند :

کنترل‌های والدین :

کنترل والدین برای حفظ امنیت آنلاین کودکان و همچنین اجرای محدودیت های زمانی صفحه نمایش، جلوی نمایش برخی وب سایت ها را می گیرد.

فایروال/حفاظت شبکه :

فایروال ها تهدیدات موجود در شبکه دستگاه شما را مسدود می کنند، در حالی که نرم افزارهای آنتی ویروس به خودی خود تنها مخصوص دستگاه هستند.

مرورگرهای امن :

این نرم افزار می تواند شامل یک مرورگر امن مانند Tor باشد که تمام فعالیت های وب را سه بار رمزگذاری می کند تا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نتوانند کاری که شما به صورت آنلاین انجام می دهید را ببینند.

مدیران گذرواژه :

مدیران رمز عبور تمام اعتبارنامه های ورود شما را در یک خزانه رمزگذاری شده نگه می دارند.

فضای ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده :

برای فایل های نفوذپذیر ، فضای ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده بهترین راه حل است.

بهینه سازی سیستم :

برخی از سرویس ها ادعا می کنند که عملکرد سیستم شما را از نظر سرعت با حذف فایل ها و دانلودها و تکنیک های دیگر بهینه می کنند.

حفاظت از سرقت هویت :

خدمات حفاظت از سرقت هویت ، چندین حوزه مالی و جنایی را برای اطلاعات شناسایی شخصی کاربر (PII) به امید جلوگیری از سرقت هویت اسکن می کند.

VPN:

 VPN ها فعالیت وب و آدرس IP دستگاه را رمزگذاری می کنند تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد کنند و محدودیت های که دولت بر روی یک سری سایت ها اعمال می کند را دور بزنند.

 دسکتاپ آنتی ویروس

بهینه سازی آنتی ویروس

حالا که می‌دانید نرم‌افزار آنتی‌ویروس یک ضرورت امنیتی دیجیتال است ، در زیر به چندین مورد اشاره می کنیم که باعث بهینه سازی و شتاب آنتی ویروس شما و در ادامه محافظت بهتر از سیستم شما می شود .

خرید بسته:

همانطور که گفتیم ، نرم افزارهای آنتی ویروس به تنهایی برای امنیت دیجیتال کافی نیستند و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها نرم افزارهای آنتی ویروس خود را با سرویس های دیگری مانند VPN ها ، حفاظت از سرقت هویت و مدیریت رمز عبور ارائه می کنند .

به‌روزرسانی نرم‌افزار:

مطمئن شوید که همه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را به‌محض در دسترس بودن انجام دهید، زیرا نرم‌افزارهای قدیمی ممکن است دارای آسیب‌پذیری‌های امنیتی باشند. در صورت امکان، به روز رسانی خودکار را روشن کنید.

تعداد زیاد :

اجرای همزمان چند برنامه آنتی ویروس می تواند باعث خرابی سیستم شود، بنابراین فقط از یک سرویس در یک زمان استفاده کنید.

فعال کردن اسکن آنی:

اسکن آنی به این معنی است که همانطور که از نام آن پیداست، نرم افزار دستگاه شما را به صورت آنی و یکباره برای یافتن ویروس ها و بدافزارها اسکن می کند.

برخلاف اسکن های درخواستی ، لازم نیست به صورت دستی به نرم افزار دستور دهید تا دستگاه شما را اسکن کند ، بلکه به طور خودکار اتفاق خواهد افتاد.

اسکن همه نرم افزارها:

مطمئن شوید که اسکن امنیتی شما فایل هایی که دانلود کرده اید را هم اسکن می کند ، زیرا ممکن است حاوی بدافزار نیز باشد.

زمان‌بندی اسکن‌ها:

اگر اسکن آنی سرعت دستگاه شما را بیش از حد کند می‌کند ، می‌توانید اسکن‌ها را در فواصل زمانی معین که خودتان دوست دارید تنظیم و اجرا کنید .

اسکن تمام پیام‌های ایمیل:

مطمئن شوید که نرم‌افزار آنتی ویروس شما تمام ایمیل‌های ورودی و خروجی شما را نیز اسکن می‌کند.

بکاپ گیری منظم از فایل ها:

در صورت نفوذ ویروس ، از فایل های خود به طور مرتب در فضای ابری رمزگذاری شده یا حافظه محلی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

هیچ محصولی یافت نشد.