ضد بدافزار Malwarebytes Anti-Malware  چیست ؟ 

آنتی ویروس Malwarebytes یک برنامه آنتی بدافزار طراحی ساده و  نحوه استفاده آسان است که محافظت خوبی در برابر بدافزارها ارائه می کند . بدافزار یا نرمافزار مخرب، اصطلاحی عمومی برای هر نوع نرمافزار رایانهای با هدف مخرب است. بیشتر تهدیدات آنلاین نوعی بدافزار هستند. بدافزارها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از جمله ویروس ها ، کرم ها ، اسب های تروجان، باج افزارها و جاسوس افزارها است . آنتی ویروس Malwarebytes از سال 2006 وجود داشته است و به سرعت در پشت برنامه آنتی ویروس رایگان خود نامی برای خود دست و پا کرد. Malwarebytes که به کاربران اجازه میدهد رایانههای شخصی خود را به صورت رایگان اسکن کنند، تبدیل به سرویس بررسی امنیتی برای بسیاری شد. 

تاریخچه Malwarebytes Anti-Malware 

این شرکت مستقر در کالیفرنیا که در سال 2008 تأسیس شد. در رتبه‌بندی از نظر بهترین شرکت‌های آنتی‌ویروس در سال 2023 در رتبه یازدهم قرار گرفت. او در رتبه‌بندی بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس برای مک در سال 2023 ،  رتبه 5 را کسب کرد. نام این مجموعه نشئت گرفته از حوزه عملکرد او است یعنی یافتن و حذف نرم افزارهای مخرب ، بدون بسیاری از موارد اضافی ارائه شده توسط برخی دیگر از شرکت های نرم افزار آنتی ویروس ،  نرم افزار آنتی ویروس Malwarebytes از یک موتور تشخیص بدافزار ایجاد شده توسط بنیانگذار Marcin Kleczynski که ماموریت  او  ایجاد یک محصول رایگان برای امنیت رایانه  است رشد کرد است . در حال حاضر یک نسخه رایگان با امکانات محدود و چندین گزینه پولی برای کاربران خانگی و تجاری برای ارائه به کاربران دارد. 

تفاوت بین آنتی ویروس و ضد بدافزار چیست؟ 

امروزه اصطلاحات آنتی ویروس و ضد بدافزار اغلب به جای هم برای اشاره به نرم افزار امنیت سایبری که ویروس ها و سایر انواع بدافزار را از رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه مسدود می کند، استفاده می شود. اصطلاح آنتی ویروس به ویروس‌های رایانه‌ای اشاره می‌کند که تهدیدات آنلاین اولیه بودند، و ضد بدافزار به اصطلاح «بدافزار» اشاره دارد که اصطلاحی برای هر نوع نرم‌افزار مخرب (از جمله ویروس‌ها) است. در نظر گرفته شده است کهضد بدافزارتوصیفی گسترده تر ازآنتی ویروسباشد. اما آنتی ویروس در استفاده رایج برای توصیف همان نوع نرم افزار گسترش یافته است. هم آنتی ویروس و هم ضد بدافزار معمولاً تهدیدها را شناسایی و مسدود می‌کنند و هر تهدیدی را که به دستگاه وارد می‌شود حذف می‌کنند. هر دوی این اصطلاحات تحت اصطلاح گسترده تر «امنیت سایبری» قرار می گیرند. 

بررسی کلی ضد بدافزار Malwarebytes Anti-Malware 

آنتی ویروس Malwarebytes محافظ مرورگر و حریم خصوصی را ارائه می دهد. Browser Guard بر ایمن سازی مرورگر شما با تشخیص کلاهبرداری ، مسدودکننده تبلیغات و محافظت در برابر ردیاب های داده شخص ثالث تمرکز دارد. در همین حال، حریم خصوصی به شما امکان دسترسی به VPN با سرورهای بیش از 30 کشور را می دهد تا بتوانید از حریم خصوصی آنلاین خود محافظت کنید 

Malwarebytes دارای همه ویژگی‌های امنیتی اصلی از جمله حفاظت از بدافزار بلادرنگ، محافظت از باج‌افزار، و محافظت از وب است. ویژگی های دیگر شامل فایروال ، ابزار تنظیم سیستم ، مدیر رمز عبور یا کنترل های والدین را در نسخه پرمیوم ارائه می دهند. 

ویژگی های Malwarebytes 

اسکنر ویروس 

اسکنر ویروس Malwarebytes بسیار خوب است  ، هم اسکن های درخواستی و هم محافظت در real time را برای مسدود کردن اکثر بدافزارها در دستگاه های Windows، Mac و Android ارائه می دهد. اسکنر از یک پایگاه داده بدافزار برای شناسایی بدافزار در سیستم شما و همچنین تجزیه و تحلیل اکتشافی برای پرچم‌گذاری فایل‌های بدافزار جدیدی که هنوز به پایگاه داده آن اضافه نشده‌اند، استفاده می‌کند . به طور کلی Malwarebytes دارای میانگین نرخ تشخیص صنعت در حدود 95٪ است که بسیار خوب است. Malwarebytes دارای 4 اسکن ویروس مختلف است که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید: 

اسکن تهدیدنواحی کلیدی سیستم، حافظه و برنامه های راه اندازی دستگاه شما را اسکن می کند 

اسکن تهدید گزینه خوبی برای کاربرانی است که می‌خواهند به سرعت فایل‌های خود را برای بدافزار بررسی کنند، و من به راحتی می‌توانم یک پوشه یا کل دیسک خود را با گزینه Custom Scan اسکن کنم. 

  • اسکن سریع : حافظه و برنامه های راه اندازی شما را برای عفونت های فعال اسکن می کند. 
  • اسکن سفارشی  : هر فایل یا پوشه ای را که می خواهید (از جمله کل دیسک) را اسکن می کند. 
  • اسکن تک فایل/پوشه  : یک فایل یا پوشه فردی را اسکن می کند. 

نکته مهمی که در بحث اسکن وجود دارد  است که Malwarebytes گزینه پیش‌فرض اسکن کامل سیستم را ندارد ، بنابراین اگر می‌خواهید کل سیستم خود را برای بدافزار بررسی کنید، باید از اسکن سفارشی استفاده کنید و درایو C خود را از گزینه‌های موجود انتخاب کنید. 

محافظت Real-Time 

حفاظت آنی Malwarebytes  که فقط در نسخه پرمیوم وجود دارد ،  شامل 4 لایه مختلف حفاظتی است : 

  • حفاظت از بدافزار و PUP 
  • محافظت از وب (فقط رایانه شخصی) 
  • محافظت از باج افزار (فقط اندروید و رایانه شخصی) 
  • حفاظت از Exploit (فقط رایانه شخصی) 

محافظ مرورگر 

ویژگی‌های امنیتی Malwarebytes Browser Guard یک افزونه مرورگر رایگان برای Chrome, Edge, Firefox  است که در مسدود کردن سایت‌های فیشینگ بسیار خوب عمل می‌کند ، اما به‌عنوان یک مسدودکننده تبلیغات خیلی خوب کار نمی‌کند. این برنامه افزودنی در برابر بدافزارها، تبلیغات پاپ آپ، ردیاب ها، کلاهبرداری های فیشینگ و PUP ها محافظت می کند 

استفاده از Browser Guard بسیار آسان است، چرا که تمام حفاظت ها به صورت پیش فرض روشن هستند و هیچ کار دیگری برای شما انجام نمی دهند، با این حال اگر دوست دارید لایه های حفاظتی خاصی را خاموش کنید، برای مثال اگر می دانید که یک وب سایت ایمن است اما افزونه آن پاپ آپ های ضروری را مسدود می کند، می توانید به راحتی هر حفاظت را روشن یا خاموش کنید. 

 

VPN (شبکه خصوصی مجازی) 

یک VPN امن که از حفاظت از حریم خصوصی بسیار خوبی برخوردار است که بیش از 500 سرور در بیش از 30 کشور  به شما ارائه می کند (که نسبت به رقبای دیگر بیشتر است).  پروتکل WireGuard  این یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین پروتکل‌هایی است که بسیاری از VPN‌های مستقل مانند ExpressVPN ارائه می‌کنند. سیاست دقیق عدم ورود به سیستم Malwarebytes داده‌های کاربر، از جمله سابقه مرور یا گزارش‌های اتصال را ثبت یا ذخیره نمی‌کند. همچنین یک سوئیچ kill در ویندوز و مک وجود دارد. یک سوئیچ kill اتصال اینترنت شما را در صورتی که اتصال VPN شما خراب شود قطع می کند و یک ویژگی VPN واقعا مهم است 

VPN Malwarebytes از تورنت پشتیبانی می کند. همچنین شامل ویژگی تونل زنی مفید است که به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که کدام ترافیک برنامه از طریق VPN شما عبور کند و کدام ترافیک برنامه آن را دور می زند و به شما امکان می دهد از کند شدن غیر ضروری برنامه های مورد اعتماد جلوگیری کنید.اگر فقط علاقه مند به پنهان کردن فعالیت آنلاین خود و ناشناس ماندن آنلاین هستید، VPN Malwarebytes گزینه مناسبی است. 

موتور کاتانا Malwarebytes 

Malwarebytes Premium از موتور Katana استفاده می کند که تشخیص تهدید، زمان پاسخ و عملکرد را در مقایسه با نسخه های قبلی بهبود می بخشد. با تشخیص رفتار بدون امضا همراه است، که می‌تواند بدافزارهایی را که معمولاً با تجزیه و تحلیل رفتار برنامه، محافظت از آنتی‌ویروس را دور می‌زند، شناسایی کند. با این حال بیشترین پیشرفت در عملکرد است. Malwarebytes به کاهش 50 درصدی در استفاده از منابع سیستم در طول اسکن می بالد و آزمایش های مستقل از آن پشتیبانی می کند. در رایانه های شخصی استاندارد و پیشرفته، Malwarebytes بسیار سریعتر از میانگین صنعت است. Malwarebytes Katana Engine قلب این سرویس است. چه از خدمات تجاری یا شخصی، با یا بدون افزونه استفاده کنید، به همان حفاظت دسترسی خواهید داشت. 

هیچ محصولی یافت نشد.