آنتی ویروس Norton

آنتی ویروس نورتون

آنتی ویروس Norton چیست؟

Symantec یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در امنیت دیجیتال است. نورتون در اسکن و محافظت در برابر برنامه‌های مخرب بسیار عالی عمل می‌کند، اما همچنین دارای ویژگی‌های ضد سرقت قوی، محافظت عالی در برابر فیشینگ و یک مشاور برنامه هوشمند است که قبل از دانلود برنامه‌های مشکوک به شما هشدار می‌دهد.
نورتون که قبلاً توسط Symantec با نام نورتون شناخته می شد، یک نام تجاری Gen Digital (نورتون لایف لاک سابق) است که در تمپ، آریزونا واقع شده است. محصولات نورتون در درجه اول ابزارهای امنیتی دیجیتال برای رایانه های شخصی، دستگاه های سرور و دستگاه های تلفن همراه هستند.

در دهه 1990، نورتون نرم افزاری را برای بررسی سیستم های کامپیوتری از نظر انطباق با Y2K ارائه کرد.
اما مجموعه امنیتی نورتون چه ویژگی های امنیتی ارائه می دهد ؟ ما نه تنها در این بررسی به طور کامل به بررسی این آنتی ویروس اندروید خواهیم پرداخت، بلکه چگونگی متمایز شدن آن در بازار را در میان سایر آنتی ویروس های معروف نیز تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

تاریخچه آنتی ویروسNorton  

Peter Norton Computing Inc یک شرکت نرم افزاری بود که توسط پیتر نورتون تأسیس شد. نورتون و شرکتش ابزارهای مختلف DOS از جمله Norton Utilities را توسعه دادند که شامل ویژگی های آنتی ویروس نبود.

در سال 1990، این شرکت توسط سیمانتک خریداری شد و به گروه مشاوره پیتر نورتون تغییر نام داد. آنتی ویروس مصرف کننده و ابزارهای مدیریت داده سیمانتک هنوز با نام نورتون به بازار عرضه می شوند.
در اوایل سال 1991 ، گروه نورتون Symantec، Norton AntiVirus 1.0 را برای رایانه های شخصی و رایانه های سازگار راه اندازی کرد. این شرکت خط تولید خود را به روز و متنوع کرد تا اینکه در نهایت محصولات خود را در یک محصول یکپارچه به نام Norton Security ترکیب کرد.  محصولات و خدمات متنوعی را در رابطه با امنیت دیجیتال، حفاظت از هویت و حریم خصوصی آنلاین ارائه می‌کند.
در سال 2014، شرکت مادر نورتون، سیمانتک، تجارت خود را به دو واحد تقسیم کرد ، یکی بر امنیت و دیگری بر مدیریت اطلاعات متمرکز بود ، نورتون در واحد متمرکز بر امنیت قرار گرفت. این شرکت در ابتدا نرم‌افزار کاربردی را برای DOS ارائه می‌کرد.

فناوری امنیتی آنتی ویروس Norton

این فناورس شامل چندین دفاع در برابر ویروس ها و بدافزارها است. فناوری ما از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی پشتیبانی می‌کند و ما بخشی از یکی از بزرگترین شبکه‌های اطلاعات غیرنظامی سایبری در جهان هستیم. حفاظت ما شامل موارد زیر است:

سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS)

اطلاعات دریافتی از یک شبکه (مانند اینترنت) را تجزیه و تحلیل می کند و به جلوگیری از تهدیدات آنلاین بالقوه قبل از برخورد با رایانه شما کمک می کند.

آنتی ویروس با یادگیری ماشین پیشرفته

با استفاده از شبیه‌سازی برای آزمایش و دیدن کارهایی که فایل‌ها انجام می‌دهند و یادگیری ماشینی، فایل‌های بدافزاری را که وارد دستگاه می‌شوند اسکن می‌کند و به حذف آنها کمک می‌کند.

حفاظت از شهرت (Insight)

از اطلاعات شهرت جمع‌آوری‌شده از شبکه جهانی ما برای طبقه‌بندی فایل‌های برنامه نرم‌افزار بر اساس ویژگی‌هایشان استفاده می‌کند.

حفاظت از رفتار

از هوش مصنوعی برای طبقه بندی برنامه ها بر اساس رفتار استفاده می کند و به طور خودکار به مسدود کردن برنامه هایی که رفتار مشکوک نشان می دهند کمک می کند.

حفاظت از بهره برداری پیشگیرانه (PEP)

به محافظت در برابر حملات «zero-day» که از آسیب‌پذیری‌ها در برنامه‌ها یا سیستم عامل سوء استفاده می‌کنند، کمک می‌کند.

Power Eraser

به شناسایی و حذف برنامه‌های پرخطر و بدافزارهایی که ممکن است در رایانه شما وجود داشته باشند کمک می‌کند.

بررسی آنتی ویروس Norton

آنتی ویروس Norton فایل های کامپیوتری را اسکن می کرد و به دنبال الگوهایی می گشت که با ویروس های کامپیوتری مطابقت دارند. امروزه بهترین موتورهای آنتی ویروس از روش های متعددی برای شناسایی تهدیدات آنلاین شناخته شده و ناشناخته استفاده می کنند و آنتی ویروس هنوز جزء اساسی نرم افزارهای امنیتی است.

آنتی ویروس موبایل یک حفاظت مبتنی بر فایل است و پس از حمله ویروس، داشتن فایل های آلوده به ویروس در رایانه یا موبایل هدف یکی از راه های اصلی باقی ماندن تهدیدات آنلاین بر روی آن دستگاه پس از حمله اولیه است.

 به همین دلیل، حفاظت مبتنی بر فایل همیشه در کمک به شناسایی، خنثی سازی و حذف ویروس ها مفید خواهد بود. کاربرانی که حساب خود را پرمیوم ارتقا می دهند به خدماتی همچون به پشتیبان‌گیری از تماس ، محافظت از وب ، مسدود کردن تماس، ابزار مشاور برنامه دسترسی دارند. در حالی که نورتون دارای حفاظت و ویژگی های آنتی ویروس عالی است طراحی آن بسیار ساده است.

یک صفحه مرکزی به شما امکان دسترسی سریع به هر ویژگی را می دهد. نورتون همچنین نرم افزار پشتیبان گیری برای ایمن نگه داشتن فایل های کاربر خود ارائه می دهد. 25 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی آنلاین برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و اسناد مهم از دستگاه‌های کاربر ارائه شده است.

آنتی ویروس Norton
ویژگی های Norton Antivirus

آنتی ویروس بخش مهمی از آنچه ممکن است امنیت اینترنت، نرم افزار امنیتی یا امنیت دستگاه نامیده شود، است. یک راه حل امنیتی شامل آنتی ویروس به عنوان یکی از پایه های کمک به دفاع در برابر بدافزار است، اما «امنیت اینترنت» معمولاً به مجموعه نرم افزاری اطلاق می شود که علاوه بر آنتی ویروس، انواع دیگری از فناوری نیز دارد.  انواع اسکن های در آنتی ویروس نورتون :

اسکن ویروس :

انواع اسکن های سیستمی موجود برای محافظت در برابر عفونت های بدافزار

VPN :

امن آدرس IP شما را پنهان می کند و فعالیت های آنلاین شما را برای یک لایه اضافی از حریم خصوصی رمزگذاری می کند.

فایروال هوشمند :

فایروال بی صدا دو طرفه که با نظارت بر ترافیک شبکه ارسال و دریافت شده روی رایانه شما کار می کند.

مدیر رمز عبور :

ابزاری مفید برای ایمن نگه داشتن رمزهای عبور خود و در یک مکان.

پشتیبان گیری ابری رایانه شخصی :

به عنوان فضای ذخیره‌سازی ابری از راه دور راحت است که باعث صرفه‌جویی در فضا در دستگاه شخصی شما می‌شود.

محافظت از SafeCam :

دسترسی غیرمجاز به وب کم رایانه شخصی شما را مسدود می کند تا شما را ایمن نگه دارد.

حفاظت از تهدید در Real-time

آنتی ویروس نورتون از هوش مصنوعی (AI) هوشمندانه و یادگیری ماشینی برای نظارت بر انواع تهدیدات آنلاین، محافظت از دستگاه های شما در برابر ویروس ها، بدافزارها، جاسوس افزارها و باج افزارها استفاده می کند.

نرم افزار Norton  دارای گزینه ای برای نصب نوار ابزار نورتون با Norton Safe Web بر روی مرورگرهای شما است. هنگامی که آن را نصب کردید، متوجه خواهید شد که هر زمان که جستجوی وب را انجام می دهید، یک نماد در کنار هر نتیجه جستجو وجود دارد که نشان می دهد چقدر ایمن است .

  • سبز به این معنی است که کلیک کردن روی آن کاملاً ایمن است.
  • خاکستری نشان دهنده یک URL ناشناخته است.
  • زرد یک خطر بالقوه است.
  • قرمز یک سایت خطرناک است.

این سیستم همچنین در فیدهای توییتر و فیس بوک و همچنین ایمیل های مبتنی بر وب کار می کند و در حالی که این به نظر می رسد که ممکن است مزاحم باشد و فقط فیدهای شما را با نمادهای اضافی شلوغ کند ، تنها کاری که انجام می دهد این است که پیوندهای خطرناک را با رنگ قرمز برجسته می کند تا شما را ایمن نگه دارد بدون اینکه مانع تجربه کاربری شما شود.
همچنین شما را از به اشتراک گذاشتن هرگونه اطلاعات حساس با وب سایت بالقوه مضر برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود باز می دارد. امنیت آنتی ویروس نورتون هیچ شکافی برای آسیب پذیری باقی نمی گذارد.
Norton  برای امنیت بیشتر ، سایت های مالی پشتیبانی شده را در حالت ایزوله باز می کند. شایان ذکر است که این امر به یک وب سایت بانکی نشان می دهد که شما در یک دستگاه جدید وارد سیستم می شوید.
بنابراین پاسخ های امنیتی خود را مرتب کنید. Norton  همچنین با محافظت از اسناد شما در برابر تغییرات توسط یک برنامه ناشناخته، در برابر باج افزارها دفاع می کند.

محافظت از آنتی ویروس

برخلاف اکثر برنامه های امنیتی دیگر، نورتون دکمه اسکن آنتی ویروس را در منوی overflow پنهان می کند. هنگامی که یک اسکن را کامل کردید به شما اجازه نمی‌دهد تا چند ثانیه بعد اسکن دیگری را بی‌هدف اجرا کنید.
اما این بر محافظت شما تأثیر نمی گذارد، این برنامه به طور خودکار هنگامی که برای اولین بار راه اندازی می شود یک اسکن انجام می دهد و سپس هر برنامه ای را که روی دستگاه نصب باشد را اسکن می کند.
در موارد نادری که نیاز به انجام اسکن دستگاه دارید یا زمانی که یک اسکن برنامه ریزی شده ظاهر می شود به طور متوسط 9.8 ثانیه طول می کشد. اگر بخواهید کارت SD را در اسکن‌های خود بگنجانید مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.
به طور متوسط 10.4 ثانیه این بسیار سریعتر از آخرین باری است که برنامه را بررسی کردم، اما هنوز به سرعت Bitdefender Mobile Security و آنتی ویروس نیست که می تواند یک گوشی را در 6 ثانیه اسکن کند.

ویژگی های ضد سرقت

در حالی که بدافزارهای موبایل در حال افزایش هستند، مهم ترین خطر از دست دادن و سرقت است. باتوجه به این که میانگین کشف آنتی ویروس های اندروید کم تر از 100 درصد است، ویژگی های ضد سرقت اغلب وجه تمایز بین مجموعه های امنیتی هستند.
با نورتون، می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل، مکان یابی و پاک کنید. همچنین می توانید با ویژگی Sneak Peek از دزد عکس بگیرید ، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و زنگ صدای جیغ بلند را فعال کنید .
می توانید این ویژگی ها را یا از پورتال وب نورتون با طراحی عالی و یا با استفاده از دستورات ویژه ارسالی از طریق پیام کوتاه فعال کنید. توجه داشته باشید که ویژگی Wipe که بازنشانی کامل به کارخانه گوشی شما را راه‌اندازی می‌کند، فقط می‌تواند از طریق وب فعال شود.
این یک احتیاط محتاطانه در برابر سوء استفاده از این دستورات پیامکی است. می‌توانید نورتون را طوری پیکربندی کنید که وقتی سیم‌کارت برداشته می‌شود، دستگاهتان به‌طور خودکار قفل شود.

امنیت وب

فیشینگ یک راه محبوب برای حمله است، چه در حال گشت و گذار در وب روی دسکتاپ یا یک دستگاه تلفن همراه باشید. برای روبرو شدن با این تهدید، نورتون شامل محافظت از وب است که URL های مخرب شناخته شده و URL های جعلی (فیشینگ) را بررسی می کند. این ویژگی از مرورگر استوک اندروید، کروم، مرورگر سامسونگ اس، فایرفاکس و اپرا محافظت می کند. نورتون تا به امروز از همه رقبای خود بهتر عمل کرده است. نورتون در حال حاضر برای کسب امتیاز برتر در این آزمون با بیت دیفندر مساوی است.

مسدود کردن تماس

بسیاری از برنامه های امنیتی شامل ویژگی های Call-blocking و SMS-blocking هستند. متاسفانه، مسدود کردن پیام های متنی از زمان اندروید 4.4 غیر ممکن است. نورتون به اعتبار خود، قدرت SMS-blocking اپ خود را کاهش میدهد ، در حالی که دیگران به طرز گیج کننده ای ابزارهای غیر کاربردی را سر جای خود باقی گذاشته اند.
تماس گیرندگان بلک لیست در نورتون فعال هستند؛ می توانید شماره ها را به صورت دستی وارد کنید یا از لاگ تماس خود خارج شوید. زمانی که یک تماس گیرنده بلاک شده سعی می کند با شما تماس بگیرد، بلافاصله به پیام صوتی فرستاده می شود.

حفاظت عالی

امنیت و آنتی ویروس نورتون محافظت کاملی از دستگاه اندرویدی شما ارائه می دهد، خواه این تهدیدات از جانب برنامه های مخرب، سایت های فیشینگ یا سارقان باشد. هزینه آن کمی بیشتر از برنامه های رقیب است، اما برنامه مجوز سخاوتمندانه آن بیش از آن است که آن را جبران کند.

کنترل والدین Norton Family Premier

یک سرویس کنترل والدین مبتنی بر، ابر به نام Norton Family Premier توسط این شرکت توسعه داده شده است،که قبلاً به عنوان خانواده آنلاین نورتون شناخته می شد. هدف این نرم افزار “تقویت ارتباطات” شامل فعالیت های آنلاین والدین و فرزندانشان است. Norton Computer Tune Up برنامه ای است که به کاربران کمک می کند تا عملکرد سیستم های کامپیوتری قدیمی را افزایش دهند. این برنامه از خدمات بازرسی و تعمیر استفاده می کند که برای بازیابی سرعت و عملکرد به جای یک کامپیوتر جدید یا کار تعمیرگاه طراحی می شود. تکنسین های دارای گواهی نورتون برای ارائه کمک تعمیر در دسترس هستند.

هیچ محصولی یافت نشد.