آنتی ویروس Sophos  Antivirus

آنتی‌ویروس Sophos  Antivirus چیست؟

آنتی ویروس Sophos  Antivirus چیست؟

این نرم افزار یک مجموعه حفاظتی قوی برای رایانه‌های شخصی، مک، لپ‌تاپ، تبلت و همچنین گوشی‌های اندروید و iOS ارائه می‌دهد. هم در نسخه رایگان و هم به صورت پولی عرضه می شود که در این بررسی هر دو مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. نرم‌افزار آنتی‌ویروس شامل ویژگی‌های امنیت سایبری اضافی مانند مدیر رمز عبور رایگان، VPN یا یک file shredder است ، به طور موثر دستگاه های شما را برای بدافزار و سایر تهدیدات اسکن می کند و در برابر آنها دفاع می کند.

سازندگان Sophos

دفتر مرکزی Sophos در ابینگدن، آکسفوردشر در انگلستان است. این شرکت که در سال 1985 به عنوان یک راه‌حل آنتی ویروس برای مشاغل تأسیس شد، از شعار “امنیت سایبری تکامل یافته” استفاده می کند و توضیح می‌دهد که چگونه با تغییر نیازهای امنیت سایبری طی دهه‌ها سازگار شده است. در واقع، صنعت امنیت سایبری یک صنعت همیشه در حال توسعه است.

امنیت سایبری در استفاده از سوفوس
همیشه تهدیدهای جدیدی وجود دارد بدافزار، نرم افزارهای جاسوسی، حملات فیشینگ و سایر مزاحمان دیجیتالی ناخواسته برای محافظت در برابر آنها است .
در این راستا Sophos با بهترین پخش کننده های آنتی ویروس خانگی در صنعت مانند کسپرسکی ، بیت دیفندر، و نورتون همگام بوده است. SophosLabs تیم تحقیق و توسعه اختصاصی Sophos  هر روز با بیش از 400000 ویروس و قسمت‌های بدافزار سر و کار دارد. Sophos با تکیه بر 25 سال تجربه و با انگشت ثابت بر نبض تهدیدات جدید و نوظهور ، قادر است حفاظت از بدافزار درجه سازمانی را برای کاربران شخصی فراهم کند.

سیستم عامل مورد نیاز برای نصبSophos  Antivirus

دارای یک رابط راحت است که حاوی همه چیزهایی است که نیاز دارید بدون اینکه خیلی پیچیده باشد. با این حال به حداقل نیازهای رم و فضای دیسک برای کار با ویژگی های امنیتی پیشرفته Sophos مانند سرویس ضد باج  نیاز است. برای اجرای روان آنتی ویروس Sophos  Antivirus موارد زیر مورد نیاز است :

ویندوز : 1 گیگابایت رم ، 1 گیگابایت فضای آزاد دیسک
سیستم عامل مک : 4 گیگابایت رم ، 4 گیگابایت فضای آزاد دیسک
به علاوه 3 گیگابایت اضافی برای محافظت باج‌افزار Cryptoguard Sophos در هر دو نسخه Home Premium و نسخه رایگان برای Mac و PC

فرق بین نسخه رایگان و پولی

نسخه رایگان Sophos Antivirus برای دانلود در وب سایت رسمی، اپ استور و گوگل پلی در دسترس است. حتی در این شکل اولیه، این برنامه پوشش مناسب آنتی ویروس و محافظت از وب را برای  انواع استفاده آنلاین فراهم می کند. در واقع نسخه رایگان به شما اجازه می دهد تا به ازای هر اکانت، تا سه دستگاه را محافظت کنید که برای اکثر کاربران کافی است. اگر تنظیمات خانگی شما از سه دستگاه متصل به اینترنت بیشتر است، همیشه می توانید با استفاده از یک آدرس ایمیل متفاوت برای نسخه رایگان ثبت نام کنید.
برای کاربرانی که دستگاه های بیشتری دارند، Home Premium گزینه بسیار بهتری است. این گزینه تا 10 دستگاه به ازای هر اکانت و همچنین برخی ویژگی های حفاظت پیشرفته بسیار مفید را فراهم می کند. این روش برای شبکه های کوچک یا خانواده ها و خانواده هایی که فعالیت های آنلاین گسترده تری دارند که هم شامل کار و هم شامل داده های سنگین می شود ، توصیه می شود.

دسته بندی بر اساس استفاده

Sophos به طور موثر ویژگی های خود را به نسخه های تلفن همراه خود منتقل می کند. بسته به اینکه کدام سرویس را انتخاب می کنید دو برنامه وجود دارد :

  • برنامه Sophos Home برای iOS و Android به شما امکان می‌دهد رایانه‌های دارای Sophos Home Premium را مدیریت کنید.
  • Sophos Mobile Control بهترین راه برای مدیریت ویژگی‌های تجاری Sophos برای دستگاه‌های تلفن همراه است.

همچنین لازم به‌ ذکر است که برخی از محصولات تجاری این شرکت دارای محصولات تجاری خود هستند که با اندروید و iOS سازگار هستند :

برنامه Sophos Antivirus برای Android/iOS در برابر اکثر بدافزارها و حملات WiFi در هر دو سیستم عامل تلفن همراه مؤثر است. دانلود و نصب آن رایگان است.
Sophos Secure Email App ایمیل های شرکتی و تجاری را با رمزگذاری درجه نظامی AES-256 برای امنیت برتر مدیریت می کند. برای استفاده از آن به Sophos Mobile Control نیاز دارید.
Sophos Secure Workspace اتصال داده ایمن به اسناد و وب سایت های شرکت شما را فعال می کند. همچنین از رمزگذاری درجه نظامی AES-256 برای حداکثر امنیت استفاده می کند.

امکانات آنتی ویروس Sophos Intercept X

کنترل و اسکن برنامه از راه دور

آنتی ویروس Sophos با داشتن یک گزینه واحد برای اسکن بدافزار دستگاه شما از سایر نرم افزارهای آنتی ویروس متمایز است. همچنین، اسکن ها نمی توانند به طور خودکار اجرا شوند. بنابراین، Sophos یک حرکت هوشمندانه انجام داد و کنترل برنامه از راه دور را پیاده سازی کرد. در آنجا می توانید تنظیمات دستگاه های خود را پیکربندی کنید، آنها را از راه دور نظارت کنید و اسکن های ضد بدافزار را برنامه ریزی کنید. حتی اگر نمی توانید تنظیمات خود را از طریق برنامه Sophos مدیریت کنید، یک کنترل پنل مرکزی در وب سایت به شما امکان می دهد تنظیمات را برای همه دستگاه های خود در یک مکان تنظیم کنید.

محافظت از وب کم

همانطور که اهمیت این ویژگی در حال افزایش است، Sophos باید تلاش بیشتری برای عملکرد خود انجام دهد. بنابراین، این ویژگی به شما اطلاع می‌دهد که دوربین شما از برنامه‌ها، وب‌سایت‌های خارجی یا خطرات احتمالی دسترسی پیدا می‌کند. با این حال، همچنین به شما اطلاع می‌دهد که حتی از منابع قانونی تأییدی شما خارج است. علاوه بر این، Sophos فقط یک اعلان به شما ارائه می دهد و دوربین را مسدود نمی کند.

کنترل والدین

کنترل والدین Sophos اینجاست تا به شما کمک کند از آنچه فرزندتان در اینترنت در حال گشتن هستند مراقبت کنید. جای تعجب نیست که اکثر بچه ها در حال حاضر در فناوری بهتر از والدین خود هستند. با این حال، بیشتر بچه‌ها متوجه نیستند که وب‌سایت‌های خطرناک چگونه هستند و بازدید از آن‌ها چه عواقبی دارد.
با ویژگی کنترل والدین، می‌توانید وب‌سایت‌هایی را که فرزندانتان مجاز به مرور آن‌ها هستند فیلتر کنید. این کار به راحتی در داشبورد فیلتر وب با گزینه های مختلف سانسور محتوا انجام می شود. پس از اینکه تصمیم گرفتید وب‌سایت‌های خاصی را ممنوع کنید، فرزندتان به‌طور خودکار از آنها مسدود می‌شود. با این حال، برخی از مرورگرها بهتر از سایرین با این ویژگی برخورد می کنند زیرا همه وب سایت های انتخابی را مسدود نکرده اند. ما به شما توصیه می کنیم از Safari ،Google Chrome یا Firefox استفاده کنید.

حفاظت از باج افزار

نرم افزار آنتی ویروس دائماً فرآیندهایی را که با دستگاه ها و فایل های شما تداخل دارند بررسی می کند. به این معنی که اگر هر گونه فعالیت مشکوکی با دستگاه یا فایل های شما تداخل داشته باشد، مزاحم فوراً از آسیب رساندن به شما جلوگیری می کند. حفاظت باج خواهی مانع تلاش مهاجم برای رمزگذاری داده های شما می شود. پس از آن، این ویژگی دستگاه شما را به حالت اولیه بازیابی می کند.

Master Boot Record protection

بخش Master Boot Record در هارد دیسک دستگاه شما مسئول اجازه دادن به سیستم عامل برای بارگیری است. باج افزاری که MBR هدف آن است، MBR اولیه را تغییر می دهد و فرآیند بارگذاری دستگاه را مختل می کند. پس از اینکه دستگاه شما آلوده شد، از شما خواسته می شود برای دسترسی به دستگاه خود هزینه پرداخت کنید.
برای جلوگیری از این امر، Sophos حفاظت Master Boot Record را اجرا کرده است. به طور مداوم بر فعالیت سیستم عامل شما نظارت می کند و به دنبال اقدامات مشکوک می گردد. هنگامی که فعالیت مشکوک مشاهده شد، متوقف می شود. بنابراین، Sophos از دستگاه شما در برابر بدافزارهای به سختی درمان شده و اعصاب شما در برابر خرابی محافظت می کند.

Dynamic Shellcode Protection

Dynamic Shellcode Protection مانند کارآگاهی است که هکرهایی را که قصد کنترل شبکه شما را دارند شناسایی می کند. به طور خاص، این ویژگی برای شناسایی فعالیت های مخرب ایجاد شده است، حتی به امضاها یا cloud اعتماد ندارد ، این کار باعث می شود مهاجمان نتوانند رد پای خود را در اپلیکیشن های مختلف روی دستگاه شما باقی بگذارند و اجازه نمی دهد آن ها کنترل دستگاه شما را به دست بگیرند. محافظت پویا از Shellcode واقعاً برای ایمن سازی شما از حملات تروجان ها، بدافزارها و باج افزارها ضروری است.

اسکن یادگیری ماشینی

نرم افزار آنتی ویروس Sophos مبتنی بر هوش مصنوعی است. سیستم آن رفتار دستگاه شما را یاد می گیرد و تشخیص می دهد. بنابراین، فعالیت ناآشنا به زودی حذف می شود. اسکن یادگیری ماشین به شما امکان می دهد چندین برنامه را همزمان آزمایش کنید.
پس از انجام آزمایش، بهترین نتیجه را انتخاب می‌کنید و با کمک آن، می‌دانید که یک برنامه غیر آلوده چگونه باید رفتار کند. با این کار، ممکن است یک برنامه مخرب را در رایانه خود تشخیص دهید.

این الگو توسط یک ماشین یادگیری به خاطر سپرده می شود و برای پیشگیری در آینده استفاده می شود. این ویژگی تنها بخشی از سیستم امنیتی کامل Sophos برای مبارزه با بدافزارها است.

هیچ محصولی یافت نشد.