آنتی ویروس ویندوز

آنتی ویروس ویندوز چیست؟

آنتی‌ویروس ویندوز چیست؟

ویروس می‌تواند بخش کوچکی از نرم‌افزار را مورد حمله قرار دهد یا زمانی که کاربر برنامه را باز می کند یا برنامه‌ها را اجرا می‌کند در آنجا وجود خواهد داشت. این می‌تواند ضمیمه word یا excel یا سایر نرم‌افزارها باشد که می تواند به هر شکل یا در هر نوع فایلی باشد. ویروس‌های ایمیل با ویروسی که از ایمیل برای آلوده کردن رایانه‌ها استفاده می‌کند، کاملاً متفاوت است. پیوست یا فایل‌های موجود در ایمیلی که از ایمیل شما باز یا دانلود می‌شوند، باعث انتشار ویروس می شود. از این جهت نصب آنتی‌ویروس ویندوز بسیار مهم است.

ویروس ایمیل نمی تواند کامپیوتر شما را تحت تاثیر قرار دهد مگر اینکه فایل مخرب باز باشد. ویروسی به نام تروجان می‌تواند با ادعای اینکه یک فایل بازی یا فایلی دیگر است به سیستم شما نفوذ کند و می‌تواند محتوای ذخیره‌شده در هارد دیسک یا درایوهای دیگر را پاک کند.
تروجان‌ها مانند ویروس تکثیر نمی‌شوند اما کرم‌ها می‌توانند به حفره‌های امنیتی حمله کنند و سپس در شبکه تکثیر شوند تا به رایانه دیگری که از شبکه استفاده می‌کند پخش شود. اگر اینترنت سکیوریتی و سایر نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس نصب نداشته باشید هیچ وقت متوجه ورود ویروس و کرم و تروجان و غیره به سیستم خود نمی‌شوید .

معرفی آنتی‌ویروس‌ های ویندوز

معرفی آنتی‌ویروس‌ های ویندوز
آنتی‌ویروس Bitdefender

Bitdefender یکی دیگر از آنتی‌ویروس‌های ویندوز است که در صدر رتبه‌بندی بهترین نرم افزار آنتی‌ویروس سال 2022 قرار دارد و در رتبه دوم بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس برای مک در سال 2022 قرار گرفت. در سال 2001 در رومانی تاسیس شد، که متعلق به شرکت سافت‌وین است.
Bitdefender بسته های متنوعی را برای مصرف‌کنندگان و مشاغل با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌دهد. Bitdefender چندین بسته نرم‌افزار آنتی‌ویروس را برای سیستم عامل‌های اصلی مانند Windows MacOS ،iOS و Android ارائه می‌دهد که قیمت رقابتی دارند. مجموعه حفاظت استاندارد این آنتی‌ویروس شامل محافظت در برابر فیشینگ، باج‌افزار، تهدیدات شبکه و موارد دیگر است. بسته‌های آنتی ویروس ارتقا یافته ویژگی هایی از جمله فایروال، مدیریت رمز عبور و حفاظت از حریم خصوصی برای وب کم و میکروفون را در اختیار شما می‌گذارند و قابل استفاده روی چند سیستم عامل به صورت همزمان هستند.

نکات مثبت :

پشتیبانی از انواع سیستم عامل
تشخیص بدافزار عالی
VPN در اکثر پلن‌ها تولید میشود

نکات منفی :

به دلیل سنگین بودن سرعت سیستم شما را کاهش می دهد.

آنتی ویروس Norton

Norton که در رتبه دوم بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس ویندوز 2022 و بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس برای مک‌های 2022 برای مدت طولانی در امنیت کامپیوتر می باشد. نورتون که پدربزرگ آنتی ویروس ها محسوب می شود به خاطر قدمت زیاد، دارای گزینه‌های قیمتی مختلف در حفاظت از بدافزارها است، نورتون دارای چهار مجموعه به نام‌های زیر است :

  1. AntiVirus Plus
  2. Standard  Norton 360
  3. Norton 360 Deluxe
  4. Norton360 Premium

در ارزان‌ترین بسته‌های خود هم امکاناتی مانند فایروال، مدیریت رمز عبور و پشتیبان‌گیری ابری را ارائه می دهد. این شرکت با ویژگی استخراج ارزهای دیجیتال را در محصولات امنیتی خود گنجانده است که واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است، فعال کردن این موضوع اختیاری است و استدلال آن است که این امر ایمنی ماینینگ کریپتو را بهبود می‌بخشد و در عین حال به کاربران امکان می دهد از رایانه‌های غیرفعال خود درآمد کسب کنند.

 نکات مثبت :

نامی آشنا در امنیت کامپیوتر
طیف وسیعی از گزینه‌ها در قیمت‌های مختلف

نکات منفی :

نامناسب برای افراد با بودجه محدود
نامناسب برای افرادی که بیشتر با iOS کار می کنند

 

آنتی ویروس Kaspersky

دیگری آنتی ویروس ویندوز Kaspersky Lab است که در رتبه‌بندی بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس ما در سال 2022 در رتبه 3 قرار دارد و در رتبه‌بندی بهترین آنتی ویروس مک در سال 2022 در رتبه 5 قرار دارد. به دلیل شناسایی بدافزار قوی مورد تحسین متخصصان امنیتی قرار گرفته است.
Kaspersky Lab بیش از دو دهه است که یک شرکت امنیتی با رتبه بالا بوده است. Kaspersky نرم‌افزار خود را در بیش از 200 کشور به‌فروش می‌رساند و دارای 35 دفتر در 31 کشور است.

رابط کاربری ساده Kaspersky برای افرادی که آشنای زیادی با محیط آن ندارند مناسب است و با کلیک یک گزینه موارد مشکوک را حذف می کنند، چهار بسته مختلف برای آنتی‌ویروس خانگی ارائه می‌کند از آنتی‌ویروس پایه کسپرسکی گرفته تا بسته امنیتی Cloud Personal، ابزارهایی از جمله  vpn، مسدودکننده تبلیغات و مسدودکننده محتوای بزرگسالان دربسته های پولی وجود دارد، حتی چک لیستی برای اکانت به شما ارائه می دهد که حساب های شما اعم از فیسبوک و غیره را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد در معرض خطر است یا خیر.
 

نکات مثبت :

اسکن ویروس رایگان با بسته ها دارای قیمت رقابتی
حفاظت از بدافزار با رتبه بالا
نرم افزار سبک وزن که کامپیوتر شما را کند نمی کند

نکات منفی :

جزئیات فنی دقیق در اسکن بدافزار

آنتی ویروس ESET

ESET در رتبه‌بندی بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس 2022 در رتبه 4 قرار دارد. این شرکت مستقر در اتحادیه اروپا مستقر در اتحادیه اروپا است و آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای مرتبط را برای رایانه‌های Windows و Macintosh و دستگاه‌های Android ارائه می‌کند.

این شرکت NOD نرم افزار آنتی ویروس خود را در سال 1987 راه اندازی کرد و به طور رسمی در سال 1992 به عنوان یک شرکت تاسیس شد. ESET دارای سه سطح نرم افزار آنتی‌ویروس خانگی و همچنین نرم افزاری برای رمزگذاری، محافظت از شبکه، یک مرورگر امن، مدیر رمز عبور و مبتنی بر فضای ابری است.

آنتی ویروس دسکتاپ Eset

ESET NOD32 بسته آنتی ویروس اصلی این شرکت است و دارای امکانات کمتری است. اما آپشن های بیشتری را می‌توان با ESET Internet Security ،Advanced Protection یا ESET Smart Security Premium به‌دست آورد.

تمامی این بسته‌ها از آنتی‌ویروس ESET NOD32 استفاده می‌کنند که ویژگی‌های بیشتری دارد و سطح حفاظت پیشرفته‌تری دارد. ESET  از ویندوز 7 تا ویندوز 11، MacOS 10.12.x و جدیدتر و دستگاه‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کند ولی از دستگاه‌های iOS پشتیبانی نمی‌کند. ESET فاقد برخی از ویژگی‌هایی است که معمولاً با بسته‌های امنیتی مشابه ارائه می‌شود، مانند VPN و فایروال فقط در نسخه‌های پیشرفته گنجانده شده است.

نکات مثبت :

شناسایی نمونه‌های معمول آنتی‌ویروس و بدافزار
محافظت در برابر فیشینگ
مرکز مدیریت hub

نکات منفی :

کنترل والدین محدودیت دارد
حفاظت از باج افزار
شبکه خصوصی مجازی (VPN)

مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

 آنتی ویروس TotalAV

 آنتی ویروس TotalAV  آنتی ویروس TotalAV چیست ؟ TotalAV  یک مجموعه نرم افزار آنتی ویروس با ویژگی های کامل است

Eset nod32

215,000 تومان
Eset nod32 به عنوان شناخته‌شده‌‌ترین آنتی‌ویروس در جهان محسوب می‌شود. این محصول از شرکت ایست توانسته است میلیون‌ها کاربر را