آنتی ویروس ویندوز

آنتی ویروس ویندوز

آنتی ویروس ویندوز چیست؟

ویروس می تواند بخش کوچکی از نرم افزار را آلوده کند یا زمانی که کاربر برنامه را باز می کند یا برنامه ها را اجرا می کند در آنجا وجود خواهد داشت. این می تواند ضمیمه word یا excel یا سایر نرم افزارها باشد که می تواند به هر شکل یا در هر نوع فایلی باشد.
ویروس‌های ایمیل با ویروسی که از ایمیل برای آلوده کردن رایانه‌ها استفاده می‌کند، کاملاً متفاوت است. پیوست یا فایل‌های موجود در ایمیلی که از ایمیل شما باز یا دانلود می‌شوند، باعث انتشار ویروس می شود.
ویروس ایمیل نمی تواند کامپیوتر شما را تحت تاثیر قرار دهد مگر اینکه فایل مخرب باز باشد.

ویروسی به نام تروجان می‌تواند با ادعای اینکه یک فایل بازی یا فایلی دیگر است به سیستم شما نفوذ کند و می‌تواند محتوای ذخیره‌شده در هارد دیسک یا درایوهای دیگر را پاک کند.
تروجان‌ها مانند ویروس تکثیر نمی‌شوند اما کرم‌ها می‌توانند به حفره‌های امنیتی حمله کرده و سپس در شبکه تکثیر شوند تا به رایانه دیگری که از شبکه استفاده می‌کند پخش شود.

اگر اینترنت سکیوریتی و سایر نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس نصب نداشته باشید هیچ وقت متوجه ورود ویروس و کرم و تروجان و غیره به سیستم خود نمی شوید .

معرفی آنتی ویروس های قوی ویندوز

 ویندوز آنتی ویروس
آنتی ویروس Bitdefender

Bitdefender یکی دیگر از آنتی ویروس ویندوز است که در صدر رتبه بندی بهترین نرم افزار آنتی ویروس سال 2022 قرار دارد و در رتبه دوم بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای مک در سال 2022 قرار دارد، در سال 2001 در رومانی تاسیس شد،که متعلق به شرکت سافت‌وین است.
Bitdefender بسته های متنوعی را برای مصرف کنندگان و مشاغل با قیمت های رقابتی ارائه می دهد.

Bitdefender چندین بسته نرم افزار آنتی ویروس را برای سیستم عامل های اصلی مانند Windows، MacOS، iOS و Android ارائه می دهد که قیمت رقابتی دارند.
مجموعه حفاظت استاندارد این آنتی ویروس شامل محافظت در برابر فیشینگ، باج‌افزار، تهدیدات شبکه و موارد دیگر است ، بسته های آنتی ویروس ارتقا یافته ویژگی هایی از جمله فایروال، مدیریت رمز عبور و حفاظت از حریم خصوصی برای وب کم و میکروفون را در اختیار شما می گذارند و قابل استفاده روی چند سیستم عامل به صورت همزمان هستند .

نکات مثبت :

پشتیبانی از انواع سیستم عامل
تشخیص بدافزار عالی
VPN در اکثر پلن ها ارائه می شود

نکات منفی :

به دلیل سنگین بودن سرعت سیستم شما را کاهش می دهد .

آنتی ویروس Norton

نورتون که در رتبه دوم بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس 2022 و بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس برای مک‌های 2022 برای مدت طولانی در امنیت کامپیوتر بوده است. نورتون که پدربزرگ آنتی ویروس ها محسوب می شود به خاطر قدمت زیاد ،  دارای گزینه های قیمتی مختلف در حفاظت از بدافزارها است ، نورتون دارای چهار مجموعه به نام زیر است :

AntiVirus Plus
Standard  Norton 360
Norton 360 Deluxe
Norton360 Premium

در ارزان ترین بسته های خود هم امکاناتی مانند فایروال ، مدیریت رمز عبور و پشتیبان‌گیری ابری را ارائه می دهد .

این شرکت با ویژگی استخراج ارزهای دیجینال را در محصولات امنیتی خود گنجانده است که واکنش های زیادی به دنبال داشته است ، فعال کردن این موضوع اختیاری است و استدالال آن است که این امر ایمنی ماینینگ کریپتو را بهبود می بخشد و در عین حال به کاربران امکان می دهد از رایانه های غیرفعال خود درآمد کسب کنند.

 نکات مثبت :

نامی شناخته شده در امنیت کامپیوتر
طیف گسترده ای از گزینه ها در قیمت های مختلف

نکات منفی :

نامناسب برای افراد با بودجه محدود
نامناسب برای افرادی که بیشترین با iOS کار می کنند

 

آنتی ویروس Kaspersky

دیگر آنتی ویروس ویندوز Kaspersky Lab است که در رتبه بندی بهترین نرم افزار آنتی ویروس ما در سال 2022 در رتبه 3 قرار دارد و در رتبه بندی بهترین آنتی ویروس برای مک در سال 2022 در رتبه 5 قرار دارد. به دلیل شناسایی بدافزار قوی مورد تحسین متخصصان امنیتی قرار گرفته است.
Kaspersky Lab بیش از دو دهه است که یک شرکت امنیتی با رتبه بالا بوده است. Kaspersky نرم افزار خود را در بیش از 200 کشور به فروش می رساند و دارای 35 دفتر در 31 کشور است.

رابط کاربری ساده Kaspersky  برای افرادی که آشنای زیادی با محیط آن ندارند مناسب است و با کلیک یک گزینه موارد مشکوک را حذف می کنند، چهار بسته مختلف را برای کاربران خانگی ارائه می‌کند از آنتی ویروس پایه کسپرسکی گرفته تا بسته امنیتی Cloud Personal ، ابزارهایی از جمله  vpn  ، مسدودکننده تبلیغات و مسدودکننده محتوای بزرگسالان دربسته های پولی وجود دارد ، حتی چک لیستی برای اکانت به شما ارائه می دهد که حساب های شما اعم از فیسبوک و غیره را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد در معرض خطر است یا خیر.
 

نکات مثبت :

اسکن ویروس رایگان با بسته ها دارای قیمت رقابتی
حفاظت از بدافزار با رتبه بالا
نرم افزار سبک وزن که کامپیوتر شما را کند نمی کند

نکات منفی :

جزئیات فنی دقیق در اسکن بدافزار

آنتی ویروس ESET

ESET در رتبه‌بندی بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس 2022 در رتبه 4 قرار دارد. این شرکت مستقر در اتحادیه اروپا مستقر در اتحادیه اروپا است و آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای مرتبط را برای رایانه‌های Windows و Macintosh و دستگاه‌های Android ارائه می‌کند.

این شرکت NOD نرم افزار آنتی ویروس خود را در سال 1987 راه اندازی کرد و به طور رسمی در سال 1992 به عنوان یک شرکت تاسیس شد. ESET دارای سه سطح نرم افزار آنتی ویروس خانگی و همچنین نرم افزاری برای رمزگذاری، محافظت از شبکه، یک مرورگر امن، مدیر رمز عبور و مبتنی بر فضای ابری است.

windows-antivirus

ESET NOD32 بسته آنتی ویروس اصلی این شرکت است و دارای امکانات کمتری است. اما آپشن های بیشتری را می‌توان با  ESET Internet Security، Advanced Protection یا ESET Smart Security Premium به دست آورد .

تمامی این بسته ها از آنتی ویروس 32ESET NOD استفاده می کنند که ویژگی های بیشتری دارد و سطح حفاظت پیشرفته تری دارد. ESET  از ویندوز 7 تا ویندوز 11 ، MacOS 10.12.x و جدیدتر و دستگاه های اندرویدی پشتیبانی می کند ولی از دستگاه های iOS پشتیبانی نمی کند.ESET فاقد برخی از ویژگی‌هایی است که معمولاً با بسته‌های امنیتی مشابه ارائه می‌شود، مانند VPN و فایروال فقط در نسخه‌های پیشرفته گنجانده شده است.

نکات مثبت :

شناسایی نمونه های معمول آنتی ویروس و بدافزار
محافظت در برابر فیشینگ
مرکز مدیریت hub

نکات منفی :

کنترل والدین محدودیت دارد
حفاظت از باج افزار
شبکه خصوصی مجازی (VPN)

نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

 آنتی ویروس TotalAV

 آنتی ویروس TotalAV  آنتی ویروس TotalAV چیست ؟ TotalAV  یک مجموعه نرم افزار آنتی ویروس با ویژگی های کامل است