خبری

ویژگی های یک آنتی ویروس خوب چیست؟

تمام تولیدکنندگان و فعالان در حوزه‌های امنیتی ادعا دارند که محصولات آنتی‌ویروس آن‌ها بهترین گزینه است، اما تجربیات کاربران و افراد متخصص چیزی غیر از این را نشان می‌دهد. شاید شما نیز از خودتان بپرسید که ویژگی‌ های یک آنتی ویروس خوب چیست و آیا واقعاً شما از آنتی‎ویروس خوبی استفاده می‌کنید یا خیر؟

در این مقاله می‌خواهیم مشخصاتی را بیان کنیم که به شما کمک می‌کنند تا متوجه شوید که آیا محصولی که از آن استفاده می‌کنید، قابل اعتماد و مفید است و می‌تواند از سیستم شما در مقابل ویروس‌ها محافظت کند یا خیر. برای خرید آنتی ویروس و محصولات امنیتی‌ ۱۰۰ درصد اورجینال با قیمت مناسب می‌توانید از مجموعه آنتی ویروس پلاس دیدن کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های آنتی ویروس خوب

یک آنتی ویروس خوب باید کیفیت بالای اسکن و محافظت خوبی داشته باشد

یک آنتی ویروس خوب باید بتواند مبارزه با ویروس‌ها و دیگر نرم‌افزارهای مخرب را به خوبی انجام دهد. از ویژگی‌ های یک آنتی ویروس خوب می‌توان به شناخت تهدیدها اشاره کرد. این آنتی‌ویروس باید با به‌کارگیری الگوریتم‌ها و تکنیک‌های خاص و پیشرفته خود نرخ تشخیص بالایی را داشته باشند. همان طور که مشخص است، به مرور زمان ویروس‌های ناشناخته‌ای ظاهر می‌شوند و نرم‌افزار امنیتی شما باید از سمت سازنده خود مرتباً به‌روزرسانی‎هایی را داشته باشد تا توان شناخت ویروس‌ها در آن بهبود یابد.

وقتی که ویروس‌ها وارد می‌شوند، یک آنتی‌ویروس خوب با محافظت واقعی باید حملات آن‌ها را متوقف کند. این کار کمک می‌کند تا فایل‌های مهم در سیستم شما دور از هرگونه آلودگی باقی بمانند. یک نرم‌افزار امنیتی خوب باید یک موتور اسکن قوی داشته باشد که به کاربر اجازه دهد تا در مدت زمان کوتاهی سیستم خود را کاملاً تمیز کند.

کیفیت ویژگی های یک آنتی ویروس خوب

یک آنتی ویروس خوب باید زندگی را برای شما ساده‌تر کند

اگر برنامه آنتی ویروس اندروید یا هر نوع آنتی‌ویروس دیگری که استفاده می‌کنید، مشکلاتی که برای شما ایجاد می‌کند بیشتر از مراقبت‌هایی باشد که انجام می‌دهد، این نرم‌افزار امنیتی ارزش استفاده را ندارد. یک آنتی‌ویروس خوب به طور خاموش در پیش‌زمینه سیستم شما در حال فعالیت است و هرگونه مشکل در امنیت را برای شما برطرف می‌کند. تنها زمانی لازم است نرم‌افزار امنیتی در کار شما وقفه‌ای ایجاد کند که مشکل ایجاد شده نیاز به توجه خاصی از سمت شما داشته باشد.

این آنتی‌ویروس باید کمترین تأثیر ممکن را روی کارکرد سیستم شما بر جای بگذارد و تنها نیاز به فضای کمی در cpu داشته باشد تا فضای لازم برای اجرای باقی برنامه‌ها خالی بماند. اگر بخواهیم نگاهی به ویژگی‌ های یک آنتی ویروس خوب داشته باشیم، باید بگوییم که این برنامه باید بتواند با برنامه‌های مجاز دیگر شما به صورت موازی کار کند و به آن‌ها اجازه دهد تا عملکرد عادی خود را داشته باشند.

یک آنتی ویروس خوب باید زندگی را برای شما ساده‌تر کند

کار با برنامه آنتی ویروس باید برای کاربر آسان باشد

انواع مختلفی از آنتی‌ویروس معمولی و آنتی ویروس سازمانی وجود دارند. تفاوتی ندارد که این برنامه‌ها برای یک کاربر ابتدایی تعریف شده‌اند یا به کسانی اختصاص یافته‌اند که تخصص بالایی دارد؛ به هر حال، لازم است محیط آنتی‌ویروس ساده طراحی شود و درک آن برای همه آسان باشد. این برنامه نباید با استفاده از زبان رمزی یا تنظیمات پیچیده و طراحی ضعیف مخاطب خود را گیج و سردرگم کند. طراحی ضعیف امکان اشتباه مخاطب را بیشتر می‌کند و در نتیجه، احتمال کاهش امنیت نرم‌افزار را بالا خواهد برد.

از ویژگی‌ های یک آنتی ویروس خوب نصب ساده و محیطی است که کاربر بتواند به راحتی با آن کار کند. لازم است هر زمان که کاربر نیاز به تنظیمات خاصی دارد، بتواند به راحتی آن‌ها را پیدا کند. دستورالعمل استفاده از نرم‌افزار امنیتی باید به صورت رایگان برای کاربران فراهم شود.

یک آنتی ویروس خوب باید قابلیت‌های بیشتری داشته باشد

در گذشته از آنتی‌ویروس‌ها تنها برای مبارزه با ویروس‌ها و تهدیدهای امنیتی استفاده می‌شد. اما تکنولوژی‌های مدرن به این برنامه‌ها اجازه می‌دهند تا با تهدیدهایی که مرتباً به شکل‌های مختلف پیش می‌آیند، مبارزه کنند. برای مثال، اگر از ویروسی بودن ایمیلی که برای شما فرستاده شده است، می‌ترسید، می‌توانید از آنتی‌ویروسی استفاده کنید که قابلیت اسکن ایمیل‌ها را داشته باشد.

با این که ممکن است برای تمیز کردن سیستم خود نیاز به کمک داشته باشید، اما باید محصولی را پیدا کنید که سیستم امنیتی آن حمایت کافی برای بررسی تماس‌ها و ایمیل‌ها را داشته باشد. بسیاری از نرم‌افزارهای امنیتی قابلیت بک آپ گرفتن از سیستم شما را نیز دارند.

قابلیت‌های یک آنتی ویروس خوب

کلام آخر

تهدیدهای امنیتی به شکل‌های مختلف و از منابع بی‌شماری سیستم شما را تهدید می‌کنند. این تهدیدها شامل برنامه‌های مختلفی مانند ویروس‌ها یا انواع دیگر بدافزارها هستند. برای محافظت از سیستم خود در مقابل این تهدیدها نیاز به استفاده از یک آنتی‌ویروس خوب و قوی دارید.

برای این که بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید، لازم است تا با ویژگی‌ های یک آنتی ویروس خوب آشنا شوید. اگر قصد خرید یک آنتی‎ویروس خوب و قوی را برای سیستم خود دارید، می‌توانید از وب سایت آنتی ویروس پلاس دیدن کنید. این مجموعه مرجعی برای خرید لایسنس آنتی ویروس و انواع محصولات امنیتی اورجینال با قیمت مقرون به صرفه است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *