خبری

چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟

در دنیای امروز که فناوری اطلاعات و ارتباطات در زندگی روزمره ما اهمیت بسیاری دارد، حفظ امنیت داده‌ها و سیستم‌های الکترونیکی به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. بسیاری از کاربران کامپیوتر و اینترنت با تهدیدات مخربی مانند ویروس‌ها، تروجان‌ها، جاسوس‌افزارها و رمزگشاها روبرو هستند. این بدافزارهای مخرب، به سخت‌افزار، نرم‌افزار، فایل‌ها و حساب‌های آنلاین آسیب می‌رسانند. برای جلوگیری از این خطرات، استفاده از یک آنتی ویروس اورجینال قوی و به‌روز راه‌حلی مناسب است.

اما آنتی‌ویروس‌های موجود در بازار همگی یکسان نیستند. بسیاری از آنتی‌ویروس‌های در دسترس نیز کپی یا کرک شده هستند. در این مقاله قصد داریم به برخى از دلايلى كه نشان مى‌دهند چرا بايد آنتى‌ويروس اورجينال بخريم، بپردازیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟

تفاوت آنتی ویروس اورجینال و کپی چیست؟

آنتی ویروس اورجینال یک نرم‌افزار قانونی محسوب می‌شود که با پرداخت هزینه خریداری می شود و دارای پشتیبانی فنی و به‌روزرسانی منظم است. آنتی‌ویروس کپی یا کرک شده یک نرم‌افزار غیرقانونی به شمار می‌رود که بدون پرداخت هزینه تولیدکننده، توسط شخص یا گروهی دست‌کاری شده است و در بازار عرضه می‌شود.

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند چون خرید آنتی ویروس کپی ارزان‌تر تمام می‌شود، صرفه‌جویى به‌حساب می‌آید. اما در واقع خرید آنتى‌ويروس كپى يك خطاى بزرگ است كه مي‌تواند به هزينه‌هاى سنگين‌ترى منجر شود. در ادامه مقاله به معایب استفاده از این‌گونه آنتی‌ویروس‌ها خواهیم پرداخت.

چرا نباید از آنتی‌ویروس‌های کرک شده و کپی استفاده کنیم؟

استفاده از آنتی‌ویروس غیرقانونی یا کرک شده می‌تواند خطرات و مشکلات زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد. برخی از این خطرات و مشکلات در زیر ذکر می شوند. با مطالعه مطالب این قسمت، در می‌یابید چرا باید از نسخه‌های آنتی ویروس اورجینال برای ایجاد امنیت در سیستم‌های خود استفاده کنید.

  • یکی از این مشکل‌ها، عدم به‌روزرسانی منظم و مؤثر آنتی‌ویروس است که امنیت کاربران را در برابر تهدیدهای جدید و پیشرفته به خطر می‌اندازد. برخی از آنتی‌ویروس‌های کرک شده حتی ممکن است به‌عمد از به‌روزرسانی‌های اصلی جلوگیری کنند یا آن‌ها را تغییر دهند.
  • مشکل دیگر، احتمال وجود بدافزارهای مخرب در خود آنتی‌ویروس تقلبی است. وجود این بدافزارها ممکن است به سخت‌افزار، نرم‌افزار، فایل‌ها و حساب‌های آنلاین کاربران آسیب‌های مهلکی برسانند یا اطلاعات شخصی، مالی و محرمانه آن‌ها را سرقت کنند.
  • دسترسی‌نداشتن به پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش سازنده یا نماینده رسمی آنتی‌ویروس، مشکل دیگری است که استفاده از این نوع آنتی‌ویروس‌ها در پی دارد. در این صورت کاربران هنگام بروز هرگونه مشکل یا سؤال ممکن است با چالش روبرو شوند.

به همین دلایل، استفاده از آنتی‌ویروس غیرقانونی نه‌تنها صرفه‌جویى به شمار نمی‌رود، بلكه خطاى بزرگی است كه مي‌تواند به هزينه‌هاى سنگين‌ترى منجر شود؛ بنابراین، توصیه می‌شود کاربران همواره با خرید آنتی‌ ویروس‌ اورجینال به‌صورت قانونی امنیت دیتا و داده‌های خود را تأمین کنند.

آنتی ویروس اورجینال کدام است

نحوه انتخاب بهترین آنتی‌ویروس اورجینال

اما همه آنتی‌ویروس‌ها یکسان نیستند. بعضی از آن‌ها رایگان و بعضی دیگر پولی هستند. بعضی از آن‌ها فقط در برابر گروه خاصی از تهدیدات مؤثر واقع می‌شوند و بعضی دارای قابلیت‌های جانبی مثل فایروال، کنترل والدین، رمزگذاری فایل و غیره هستند. همچنین، بسیاری از این آنتی‌ویروس‌ها فقط برای مصارف خاصی در نظر گرفته می شوند. برای مثال آنتی ویروس‌ سازمانی با آنتی‌ویروس‌های مناسب بر روی سیستم‌های مختلف متفاوت هستند.

تنها نکته قابل‌اطمینان در این زمینه، تهیه آنتی‌ویروس به‌صورت اورجینال و خریداری‌شده است؛ ازاین‌رو در زمان خریدوفروش آنتی ویروس باید کارکرد آن را در نظر بگیرید. پس چگونه می‌توانید بهترین آنتی‌ویروس را برای خود انتخاب کنید؟ برای پاسخ به این سؤال، باید به چند ویژگی مهم در نسخه‌های گوناگون آنتی‌‌‌ویروس‌ها توجه کنید. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

پایگاه داده به‌روز آنتی ویروس اورجینال

آنتی‌ویروس باید بتواند تشخیص دهد که چه نرم‌افزارهای مخرب جدید و قدرتمندی در حال گسترش هستند و چگونه با آن‌ها مقابله کند. برای این منظور، آنتی‌ویروس موردنظر باید پایگاه‌داده خود را مرتباً به‌روزرسانی کند و با سرور خود همگام‌سازی انجام دهد.

روش حذف قطعی

یک آنتی ویروس اورجینال باید قادر باشد نرم‌افزار مخرب را بدون آن که به فایل‌های شخصی شما آسیب برساند، کاملاً از دستگاهتان حذف کند. برخی از آنتی‌ویروس‌ها فقط باعث غیرفعال‌شدن نرم‌افزارهای مخرب می‌شوند، اما آن را از دستگاه شما پاک نمی‌کنند؛ به همین دلیل، ممکن است نرم‌افزار مخرب دوباره در شرایط خاصی فعال شود و به دستگاه شما آسیب بزند. برای خرید آنتی ویروس آیفون از وجود این ویژگی اطمینان حاصل کنید.

پیشگیری از انتشار

یک آنتی‌ویروس خوب باید بتواند از انتقال نرم‌افزار مخرب به سایر دستگاه‌های شما یا دستگاه‌های دیگران جلوگیری کند. برای این منظور، آنتی‌ویروس باید قابلیت اسکن فلش، هارد اکسترنال، شبکه و ایمیل را داشته باشد. همچنین باید قابلیت محافظت در حالت آفلاین را نیز داشته باشد. وجود این ویژگی در آنتی ویروس سازمانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

قابلیت‌های جانبی آنتی ویروس اورجینال

بعضی از آنتی‌ویروس‌ها علاوه بر محافظت در برابر نرم‌افزار مخرب، قابلیت‌های جانبی دیگری را نیز ارائه می‌دهند که می‌توانند از امنیت و حریم خصوصی شما بهتر محافظت کنند. فایروال، کنترل والدین و رمزگذاری فایل برخی از این قابلیت‌ها هستند که در ادامه معرفی می‌شوند.

فایروال

یک سامانه امنیتی است که ترافیک وارد به دستگاه و ترافیک خارج از آن را کنترل می‌کند. همچنین طبق قوانین خاص خود، فقط به برخی از داده‌ها اجازه عبور می‌دهد. در نتیجه، هکرها نمی‌توانند به دستگاهتان دسترسی پیدا کنند.

کنترل والدین

یک سامانه فیلترینگ محسوب می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تعیین کنید چه نوع محتوای اینترنتی برای فرزندانتان مناسب است و چه نوع محتوای اینترنتی باید مسدود شود؛ ازاین‌رو، استفاده انواع مختلف آنتی ویروس موبایل برای فرزندان لازم و ضروری است.

رمزگذاری فایل

یک سامانه حفاظت است که با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری، فایل‌های شخصی شما را به‌صورت نامفهوم تبدیل می‌کند. با این کار، در صورت دزدیده یا گم‌شدن، هکرها نمی‌توانند آن‌ها را بخوانند یا باز کنند. این قابلیت با توجه به استفاده گسترده مردم از گوشی‌های موبایل هوشمند برای انواع آنتی‌ویروس‌ها به‌خصوص آنتی ویروس اندروید لازم است.

بهترین آنتی ویروس اورجینال

نتیجه‌گیری

بر اساس مطالبی که در این مقاله خواندید، روشن است که تهیه و خرید آنتی ویروس ویندوز یا سایر سیستم‌عامل‌ها بهتر از دانلود آنتي‌ويروس‌های رایگان خواهد بود؛ زیرا یک آنتی‌ویروس پولی دارای پایگاه‌داده به‌روزتر، روش حذف قطعی‌تر، پیشگیری از انتشار بهتر و قابلیت جانبی بیشتر است.

آنتی‌ویروس پلاس یک مرجع مطمئن برای تهیه و خرید انواع آنتی ‌ویروس‌ اورجینال است که با ارائه مشاوره‌های تخصصی به کاربران، نیازهای امنیتی‌شان را برطرف کرده و بهترین انواع آنتی‌ویروس‌ها را در اختیار آن‌ها قرار ‌می‌دهد. برای ایجاد اطمینان از امنیت دستگاه‌های هوشمند خود بهتر است به وب‌سایت رسمی آنتی‌ویروس پلاس سر بزنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *