آنتی ویروس Symantec

آنتی ویروس Symantec چیست ؟

Symantec یک مجموعه دفاعی امنیت سایبری است که به طور خاص برای نیازهای مشاغل کوچک طراحی شده است. ویژگی های اصلی آنتی‌ویروس سیمانتک شامل ضد جاسوس افزار و فایروال برای محافظت از لپ‌تاپ‌ها، دسکتاپ‌ها و سرورهای فایل در برابر تهدیدات آنلاین و هکرها است. این راه حل همچنین فایل‌ها و برنامه‌های دانلود شده را برای تهدیدات احتمالی تجزیه و تحلیل می‌کند که از ایجاد حملات توسط کارکنان جلوگیری می‌کند.
آنتی ویروس Symantec دارای یک کنترل پنل مرکزی است و می‌توان آن را در محل یا از طریق ابر از طریق یک پورتال آنلاین مدیریت کرد. یک مدیر واحد توانایی تعیین خط‌مشی برای دستگاه‌ها و کاربران را دارد و می‌تواند هشدارهای امنیتی را از طریق پیامک یا ایمیل دریافت کند. به روز رسانی ها به طور خودکار از طریق وب به رایانه های کارکنان ارائه می شود که به آپدیت نگه داشتن امنیت سیستم ها کمک می کند که برای تهیه این محصول میتوانید به سایت آنتی ویروس پلاس مراجعه نمایید.

تاریخچه آنتی‌ویروس Symantec

Gen Digital Inc (قبلاً Symantec Corporation و NortonLifeLock) یک شرکت نرم افزاری چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در تمپی، آریزونا و پراگ، جمهوری چک قرار دارد. این شرکت نرم افزار و خدمات امنیت سایبری را ارائه می دهد.
Gen یک شرکت Fortune 500 و عضو شاخص S&P 500 بورس است. این شرکت همچنین دارای مراکز توسعه در پونا، چنای و بنگلور است. پورتفولیوی آن شامل Norton ،Avast ،LifeLock ،Avira ،AVG ،ReputationDefender و CCleaner است . در 9 اکتبر 2014، سیمانتک اعلام کرد که تا پایان سال 2015 به دو شرکت سهامی عام مستقل تقسیم خواهد شد.
یک شرکت بر امنیت تمرکز خواهد کرد و دیگری بر مدیریت اطلاعات در 29 ژانویه 2016، سیمانتک زیرمجموعه مدیریت اطلاعات خود را به نام Veritas Technologies که سیمانتک در سال 2004 خریداری کرده بود به گروه کارلایل فروخت در 9 آگوست 2019، Broadcom Inc اعلام کرد که بخش نرم افزار Enterprise Security Symantec را به قیمت 10.7 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد و این شرکت به NortonLifeLock معروف شد. پس از تکمیل ادغام آنها با آنتی‌ویروس Avast در سپتامبر 2022 این شرکت نام Gen Digital Inc معرفی شد .

بررسی آنتی‌ویروس Symantec

سیمانتک که وارد دهه پنجم خود می شود یک رهبر  امنیت سایبری با سابقه طولانی موفقیت است.
به عنوان بخشی از Broadcom سیمانتک با شرکت‌های برجسته جهان در ارائه راه‌حل‌های نوآورانه شریک می‌شود از طریق ایجاد یکپارچه‌سازی و گسترش فناوری‌های امنیت سایبری پیشرفته و با پیش‌بینی و همسویی با چارچوب‌های امنیتی مانند Zero Trust و SASE است.
Symantec  حفاظت از ویروس را با محافظت از تهدید پیشرفته ترکیب می کند تا به طور فعال رایانه های مشتری شما را در برابر تهدیدات شناخته شده و ناشناخته مانند ویروس ها ، کرم ها ، اسب های تروجان و ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ایمن کند.Symantec حتی در برابر پیچیده ترین حملاتی که از معیارهای امنیتی سنتی مانند روت کیت ها، حملات روز صفر و جاسوس افزارهایی که جهش می یابند، محافظت می کند. همچنن این آنتی ویروس با دارا بودن قابلیت نگهداری کم و قدرت بالا، به طور خودکار از سیستم های فیزیکی و سیستم های مجازی در برابر حملات محافظت می کند. سیمانتک راهکارهای مدیریتی را ارائه می دهد که کارآمد بوده و استقرار و استفاده از آن ها آسان است.

ویژگی‌های Symantec

Symantec یک مجموعه نرم افزار امنیتی است که شامل جلوگیری از نفوذ، فایروال و ویژگی های ضد بدافزار است. Symantec رایانه‌ها را برای تهدیدات امنیتی اسکن می‌کند.

برای جلوگیری از اجرای برنامه های تایید نشده،  اعمال سیاست های فایروال که ترافیک شبکه را مسدود یا اجازه می دهد، استفاده می شود.
این تلاش می کند تا ترافیک مخرب را در یک شبکه شرکتی یا از یک مرورگر وب شناسایی و مسدود کند. از اطلاعات جمع آوری شده از کاربران برای شناسایی نرم افزارهای مخرب استفاده می کند.

آنتی ویروس Symantec یک کنسول مدیریتی دارد که به بخش فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا سیاست‌های امنیتی را برای هر بخش تغییر دهد مانند برنامه‌ها یا فایل‌هایی که از اسکن‌های آنتی ویروس حذف شوند.
 

Symantec

Symantec امنیت ترکیبی داده محور را برای بزرگترین و پیچیده ترین سازمان ها در جهان  در دستگاه ها در مراکز داده خصوصی و در فضای ابری ارائه می دهد.

سازگاری مداوم: کنترل‌های انطباق را به طور مداوم در زیرساخت اعمال و مدیریت کنید.
کار از راه دور ایمن: از دارایی های حیاتی شرکت در هر کجا که زندگی می کنند و از هر جایی که به آنها دسترسی دارید محافظت کنید.
حفاظت از اطلاعات و تهدیدات در همه جا: اطلاعات را در نقاط کنترلی برای شناسایی، مسدود کردن و اصلاح حملات هدفمند متحد کنید.

حفاظت نقطه پایانی Symantec

Symantec از یک رویکرد لایه ای برای دفاع استفاده می کند. رویکرد جامع شبکه را قبل، حین و بعد از حمله محافظت می کند. Symantec با ارائه ابزارهایی برای افزایش وضعیت امنیتی شما قبل از هر حمله، خطر مواجهه شما را کاهش می دهد.
برای دریافت حفاظت کامل از رایانه های موجود در شبکه خود، همه حفاظت ها را همیشه فعال کنید. از رویکرد امنیتی جامع زیر برای محافظت از محیط خود در کل زنجیره حمله ، با استفاده از مراحل زیر استفاده می کند: نفوذ، تخریب، هجوم، دفع، اصلاح و  ایمن سازی .

نفوذ

در طول مرحله نفوذ هکرها معمولاً با استفاده از حملات هدف مانند مهندسی اجتماعی، آسیب‌پذیری‌های zero day، تزریق SQL، بدافزارهای هدفمند یا روش‌های دیگر به شبکه سازمان نفوذ می‌کنند . قبل از ورود به سیستم شما با استفاده از فناوری‌های زیر در برابر حملات محافظت می‌کند.

تخریب

در حملات هدفمند، هکرها معمولاً با استفاده از مهندسی اجتماعی، آسیب‌پذیری‌های روز صفر، تزریق  SQL، بدافزار هدفمند یا روش‌های دیگر به شبکه سازمان نفوذ می‌کنند. از فناوری های زیر برای شناسایی و جلوگیری از این حملات قبل از آلوده کردن سیستم شما استفاده می کند .

هجوم و دفع

استخراج داده ها انتقال غیرمجاز داده ها از رایانه است. هنگامی که متجاوزان این سیستم های هدف را کنترل می کنند، ممکن است دارایی های مهم یا سایر اطلاعات محرمانه را سرقت کنند. مهاجمان از اطلاعات به دست آمده برای تجزیه و تحلیل و بهره برداری بیشتر یا کلاهبرداری استفاده می کنند.

اصلاح و ایمن سازی

شامل یک کنسول و عامل واحد است که از سیستم عامل ها، پلتفرم ها و مشاغل با هر اندازه ای محافظت می کند.

جلوگیری از نفوذ (دیوار آتش/محافظت از تهدید شبکه)

تمام ترافیک ورودی و ترافیک خروجی را تجزیه و تحلیل می‌کند و از مرورگر محافظت می‌کند تا چنین تهدیداتی را قبل از اجرا بر روی رایانه مسدود کند. فایروال مبتنی بر قوانین و محافظت مرورگر در برابر حملات مبتنی بر وب محافظت می‌کند.

تجزیه و تحلیل اعتبار فایل (Insight)

بر اساس هوش مصنوعی که از شبکه هوش جهانی سیمانتک استفاده می کند. این تحلیل پیشرفته میلیاردها پیوند مرتبط از کاربران، وب‌سایت‌ها و فایل‌ها را برای شناسایی و دفاع در برابر بدافزارهایی که به سرعت در حال جهش هستند، بررسی می‌کند.
سیمانتک با تجزیه و تحلیل ویژگی‌های کلیدی (مانند نقطه مبدا دانلود فایل)، می‌تواند به‌خوبی خوب یا بد بودن یک فایل را تشخیص دهد و قبل از اینکه فایل به کامپیوتر مشتری برسد، امتیاز شهرت را به آن اختصاص دهد.

یادگیری ماشینی پیشرفته

تریلیون‌ها نمونه از فایل‌های خوب و بد را که در یک شبکه اطلاعاتی جهانی موجود است، تجزیه و تحلیل می‌کند. یادگیری ماشینی پیشرفته یک فناوری بدون امضا است که می‌تواند انواع بدافزارهای جدید را در قبل از اجرا مسدود کند.

شبیه سازی با سرعت بالا

بدافزار پنهان را با استفاده از بسته‌کننده‌های سفارشی چند شکلی شناسایی می‌کند. یک اسکنر هر فایل را در میلی ثانیه در یک ماشین مجازی سبک اجرا می کند. این موضوع باعث می شود تهدیدها خود را نشان دهند و هم نرخ تشخیص و هم عملکرد را بهبود می بخشد

تحلیل رفتاری (SONAR)

از یادگیری ماشینی برای ارائه حفاظت در zero day جلوگیری از تهدیدات جدید و ناشناخته با نظارت بر رفتارهای تقریباً 1400 فایل در زمان اجرای آن‌ها برای تعیین ریسک فایل استفاده می‌کند.

نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

Symantec Endpoint Protection

تومان
Symantec Endpoint Protection یک راهکار کلاینت سرور است که از لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترها و سرورهای موجود در شبکه در برابر بدافزارها