راهکارها

چیکار کنیم که هک نشیم؟

چند توصیه ساده برای جلوگیری از هک

سیستم خود را همیشه به‌روز و Update نگه‌دارید

یکی روش‌های جلوگیری از هک، آپدیت‌هایی است که برنامه‌های مختلف ارائه می‌کنند. بسیاری ضعف‌ها، نقص‌ها باگ‌ها و البته حفره‌های امنیتی در سیستم‌ها وجود دارد که با آپدیت جدید رفع می‌شود و دسترسی‌های بسیاری برنامه‌های مخرب از بین می‌رود.

نصب آنتی ویروس برروی هر سیستمی الزامیست

همیشه باید به یاد داشته باشید سیستم شما در صورت نبودن یک محافظ امنیتی به‌شدت آسیب‌پذیر است. پس در اولین فرصت نسبت به نصب برنامه‌های آنتی‌ویروس و مهم‌تر از آن، آپدیت این برنامه‌ها اقدام کنید.
این برنامه‌ها علاوه بر جلوگیری از ورود ویروس‌های مختلف شمارا در برابر نفوذ مالورها و برنامه‌های جاسوسی نیز ایمن نگه می‌دارد.

برای انتخاب یک آنتی‌ویروس نکاتی را مدنظر قرار دهید:

از آنتی‌ویروس‌ مطرح جهانی و یک برند مطمئن برای جلوگیری از هک استفاده کنید

حتماً نسخه اصلی را خریداری کنید تا همیشه دارای پشتیبانی باشد.

آنتی‌ویروسی را انتخاب کنید که به‌روزرسانی آن بدون مشکل انجام شود سعی کنید تا حد امکان نسخه‌ای را تهیه کنید که دارای فایروال داخلی نیز باشد.

از آنتی‌ویروس‌های کرک شده یا تقلبی استفاده نکنید.

 

رمزهای عبور خود را تا حد امکان سخت و غیرقابل حدس انتخاب کنید

از گذرواژه‌های ترکیبی به صورتی که در ذهن خود یک الگو باشد استفاده کنید. از نام خود، همسر، مادر یا بستگان یا تاریخ و شماره ملی آن‌ها استفاده نکنید. سعی کنید بر اساس یک الگو خاص پسوردی سخت برای خود انتخاب کنید. مثلاً ترکیب یک یا چند نام خاص به همراه یک قسمت از شماره موبایل و مخلوط از علائم مناسب است

رمز دومرحله‌ای برای جلوگیری از هک

از ویژگی‌های جدید سیستم‌های ایمیل یا اپ های مختلف شبکه‌های اجتماعی و مسنجرهای جدید، فعال کردن قابلیت رمز دومرحله‌ای است. احراز هویت دومرحله‌ای از دسترسی هکرها به حسابتان جلوگیری می‌کند.

اگر برای رایانه شخصی و یا تلفن همراه خود به دنبال یک آنتی ویروس قدرتمند می گردید،ما محصولات امنیتی بیت دیفندر را به شما پیشنهاد می کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست تا به وب سایت ما به آدرس antivirusplus.ir  مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *